De lehet szélkerékkel működtetett szivattyúval is.
Illetve napelemes szivattyúk is léteznek.
2016. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Bármivel fel lehet hozni a vizet: hajthatja azt a szivattyút belsőégésű motor, építhetsz rá kézikart, lehet Nortont telepíteni, de akár még a hagyományos "leeresztek egy vödröt, azt' felhúzom" módszert is megpróbálhatod. Bár mivel a fúrt kút kis átmérőjű, viszont mély, ennek sok értelme nincs.
Bár a Nortonnak nincs kinn az ára, de szerintem nagyságrendes különbség van a a kútfej és a szélkerék között. De ez függ attól is, hogy mennyi vízre van szükség.
Az első válaszolótól kérdezném,jól értem-e hogy a szülei házánál tehát az elektromos szivattyú mellé norton kutat is telepítettek ugyanarra a fúrt kútra.Ez lenne nálunk is a legjobb megoldás, leírná hogy hogyan lehet ezt kivitelezni? Vagy egy kútfúró ezt kapásból tudja?
2016. ápr. 11. 18:54
7/9 anonim válasza:
Kérdés, hogy milyen mély kút kell.
Elméletileg 10 m, gyakorlatilag 9 m-ig legjobb egy ilyen PVC-kút, ha nem akarsz rá sokat költeni.
Ezt a kútfúró hozza, egyrészt kézzel is lehet húzni, az alsó csonkra meg egy bármilyen szivattyút lehet csatlakoztatni.
Ha 10 m-nél mélyebben van a víz, akkor csakis szivattyúval tudod felhozni. Elektromosból olyan kell, amit leeresztesz a kútba (pl. csőbúvár), mert fentről szívó szivattyúval szintén csak 10 m-ig lehet dolgozni.
2016. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2016. ápr. 13. 07:15
9/9 acelsziv válasza:
Még valami. A Norton elvileg 6 m- ig jó mert aztán összeomlik a vízoszlop és nem fog működni. Ha ennél mélyebb a kút akkor bizony búvárszivattyú kell.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!