Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olvastam, hogy bizonyos...

Olvastam, hogy bizonyos növények riasztják a csigákat, macskákat, de az egész kertből kiriasztja őket?

Figyelt kérdés

Mekkora területről taszíthatja ki a bizonyos növény a csigát? Csak azt az egy növényt nem fogja enni, de a mellette lévő-10-15cm-re lévő növényt már igen?

Egy-két növényt el tudok képzelni, hogy beültethetnék a kertbe ebből a célból kifolyólag, de ha csak azokat kerüli a csiga, akkor nem sok hasznát veszem.

Ugyanez a kérdés fennáll a macskákra is. Habár most az utóbbi időbe úgy tűnik, kerülik a kertemet, de bármikor visszatérhetnek. Spray-t használok most, ez mindig beválik egy hétig kábé, aztán újra kell fújnom. Még nem is igazán a pénzt sajnálom a legjobban, amit a spray-re költök, hanem inkább a növényeket féltem. Azért csak nem jó, ha ott fújkodok mellettük. Szeretném úgy megoldani a kártevő kérdést, hogy ne kelljen csigákat öldöznöm, és növényeket fujdosnom. Csiga szedés kizárva-annyira nem vagyok elvetemült, hogy heteken keresztül hajnalba kijárjak csigát szedni, hogy majd pár hónaponként megismételjem. Rengeteg örökzöld van a kertemben, de vannak hagymás virágaim is, ezeket eszi a csiga. Sörcsapdát kipróbáltam-egyrészt a szép kertemben nem igazán mutat jól egy állandó kocsma, másrészt naponta cserélni.....a csigatápot kipróbáltam, sajna a kék táp nem igazán jól mutat a kertemben megintcsak. Zselét is próbáltam már, azt meg beszívja a föld, naponta újra zselézhetek. Egyéb tojáshéj és más megoldások megint csak rosszul mutatnak a kertemben. Ezért választanám a riasztó növény megoldást. Jelenleg a csigák még éppenhogy bekóstolgattak a kertembe, de sajnos eléggé ahhoz, hogy a kinyílt virágokon látszódjon, bimbó korukban megkóstolták őket. Nem a legszebbek...


2016. márc. 25. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ez a kérdés még nem oldódott meg a történelem folyamán...
2016. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csigákra és macskákra is igaz, hogy legfeljebb fél méter a hatásuk, de sokak szerint csak ezeket a konkrét növényeket kerülik el, a 20 cm-re lévőt már nem.


A kék granulátum jól szokott működni, több félét is kipróbáltam már az évek során.

Ha nem tetszik, akkor oda szórd, ahol nem látszódik. Pl. évelő virágok alá, bokrok alá, gyepsávokra, kerítés tövébe, stb. Ha minden ősszel és tavasszal ezt elvégzed pár szem kékséggel, akkor nem lesz annyi csigád, ami látványos kárt tudna okozni.

2016. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csigák ellen a sörcsapda mellett, elvileg egy függőleges fémágyás magasító amely kifelé kicsit kihajlik, mintha láttam volna egy Tv műsorban hasonlót(talán a kertész kertje című műsor egyik részében). A csigák búvóhelyét lenne érdemes megkeresni, de hallottam már a futókacsák bevetéséről is, gondolom baromfit tartani sem lenne utolsó, mert még a 1980-90-es években még nemvolt akkora csiga invázió, mert vidéken minden háznál voltak baromfik, amelyek sok kártevőt összeszedtek.
2016. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!