Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea kérdés. Miért áll...

Orchidea kérdés. Miért áll meg a fejlődésben, illetve nagyon lassan növekszik?

Figyelt kérdés

Van egy orchideám. Nagyon leamortizált állapotban volt, mikor hozzám került. Egyrészt kirohasztották a gyökereit, egy ép maradt neki, másrészt aztán meg kiszárították. Egy levelet le is vágtam róla ami összecsoffadt, lesárgult. 3 levelet hozott újat, azt is nehezen, de most mint aki megállt a növésben. Tettem rá új földet, át tettem nagyobb cserépbe, néha kapott tápoldatot is amikor elhoztam, hogy meginduljon a fejlődésben ami be is következett, csak most megáll. Nos a cserép egy ételesdoboz tulajdonképpen, nincs rajta lyuk, nem folyik ki a víz, de csak annyit öntök rá amit el tud szívni és azt is másfél hetente vagy 2 hetente. Sok gyökere van. Csak nem értem miért áll meg a növésben. Ennyire taccsra tették volna, hogy alig tér észhez?


Van itt olyan, aki ennyire kipurcant virágot gondoz és újra virágzik?


Van egy másik orchideám is, ami nem volt ennyire rossz állapotban, de rászorult a gondozásra. Ő már virágzik szépen, folyamatosan. Nem volt szinte időszak, hogy ne lenne virága. Letört egyszer neki, erre már kezdte is növeszteni a másikat, most az virágos. Csak azért mondom, hogy ugyanúgy gondozom őket, ő meg egy fagyis dobozban él, jól érzi benne magát.



2015. szept. 14. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg nem olvastál utána az orchideák gondozásának, különben nem kérdeznél ilyeneket. Először is azt kellene tudni, hogy milyen orchideáról van szó, mert a gondozási feltételek egy része más és más. Alapvető, hogy az orchideák zöme nem talajlakó, hanem epifita, azaz fák ágvilláiban, esetleg köves részeken összegyűlt ágdarabok korhadékában él, azaz az esővíz átfolyik a közegen és nem áll alatta a víz. Ezek a gyökerek tulajdonképpen léggyökerek, a lepkeorchideák léggyökerei a párás levegőből is képesek felvenni a vizet (a gyökerek belső felépítése is olyan. Ezt a hibát már elkövetted a leírásod alapján, amikor nem lyukasztottad ki az ételesdobozt. Az orchideák gyökérzete hajlamos elrothadni a pangó vízben. Az is kérdés, hogy milyen "földet" tettél rá, mert korhadék kell, ezért használnak fenyőkérget, mert azon átfolyik a víz, tehát nem tud belerohadni a gyökérzet és csak nagyon kevés tápanyag keletkezik a közeg bomlása során is. Éppen ezen életkörülmények miatt tápoldatot is csak nagyon hígat szabad adni (fele olyan töménységűt, mint egyéb szobanövényeknek). Azért is kellene tudni az orchidea fajtáját, mert esőerdők ködös, párás vidékéről származó trópusi orchideák a kifejezetten párás levegőt igénylik. A fény és a hőmérséklet sem mindegy, mert egyesek bírják még a tűző napot is, másoknak meg "megégnek" a levelei még ablak mögött is, ha közvetlen napsütés éri őket.
2015. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]



A szép virágosom az dettó így néz ki, fene tudja melyik fajtája. Valóban nem olvastam utána, magamtól kisilabizáltam és jól gondozom, hiszen él és folyamatosan virágzik. Gyökere sem rohad. Orchidea "föld" van rajta, fakéreg. Napos helyen van de ha tűz, akkor leárnyékolok nekik. Szeret ott lenni, abban az ablakban kelt életre mindkettő. Csak az egyik olyan visszamaradott. Ugyan olyan fajta lehet, hogy milyen szinű lenne azt nem tudom.

2015. szept. 14. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán segít mindnyájunk barátja: a Gúgli:

[link]

2015. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam tegnap már utána, de arra lettem volna kíváncsi, járt e már így valaki orchideával. A tapasztalatokra. Na mindegy, akkor megyek megkérdezem a googlét...
2015. szept. 15. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Én jártam így, ismerősöm hozott 1 rendkívülien túlöntözött, meg néha kiszikkasztott orchit, hogy tegyem rendbe. Először beáztattam AMISTAR-os vízbe a gombásodás, fertőződés miatt. Utána levágtam az elrohadt gyökereit. Majd fenyőközegbe ültettem, hetente beáztatom, figyelem a gyökérfejlődését, mert először is annak kellett beindulni, és 3 hónap elteltével hozott levélkét. Most hoz egy másikat is már. Tudjad, hogy ezeket nagyon megviseli a sanyarúságban tartás, így azután nehezebben fejlődik. Az enyémek dupla annyit fejlődnek, mint ez betegeskedő.
2015. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Én is úgy vélem, hogy azért, de látványosan hosszú idő neki a helyrejövetel. Most meg lehet megégett kicsit egyszer amikor nem voltam itthon ott maradt a napon, sárga a fél oldala. Ami kifele nézett az ablakon és alul pár levél sárgul. Most vagy öregedés miatt, vagy nem tudom mi lelte. Mindig annyi vizet kapott amennyit elbírt. De már inkább tényleg kilyuggattam az alját mindkettőének, mert nem tudom eldönteni a sárgulás okát. De tényleg csak a fél oldala sárga...
2015. szept. 29. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!