Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiskert kialakítása belső...

Kiskert kialakítása belső előszobában? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy polcos "kiskertet" a belső előszobámba. Alaprajz: [link]

A dolog lényege abban állna, hogy a képen barnával rajzolt területre, egy 3-4 lapos polcot, amire virágládákba teszek földet. Ebben a 3-4 virágládában szeretnék termeszteni hónapos retket, salátát, zellert, és fűszernövényeket (rozmaring, majoránna, borsmenta) és levendulát. A kérdés, hogy ezeket hogyan csoportosítsam helygazdaságilag, melyiknek milyen földet tegyek (lúgos, savas, virágföld stb?) és milyen tápoldatot, esetleg műtrágyát használjak, ha egyáltalán kell? A hasznos válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 12. 15:33
 1/6 A kérdező kommentje:
*3-4 lapos polcot készítek. (Ez kimaradt)
2010. márc. 12. 15:34
 2/6 anonim ***** válasza:

NEm tudom, hogy lehetséges-e, mert az általad felsorolt füszernövények mediterrán vidékröl származnak, ami azt jelenti, hogy teljes nepfényre, nyáron szabad levegöre, télen max. 10 fokra van szükségük, hogy növekedni tudjanak és ne legyenek teli levéltetüvel meg egyéb kártevökkel. A saláta 10 fok felett már rosszul csirázik és 15 fok felett magba megy, és keserü - ehetetlen lesz. A zeller szintén rosszul birja a lakást, esetleg a hónapos retekkel tudsz valami eredményt elérni, de valoszinüleg az is betetvesedik, ha nem szabadban tarttod.


Sajnálom, hogy nem tudok olyat irni, ami pozitivabb.

2010. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fűszernövényekről már van tapasztalatom, azok bírják, és igen szépen fejlődtek tavaly. A saláta mielőtt magba menne, talán kivehető és fogyasztható, hiszen ezt számtalanszor csináltam már az udvaron. Ha 15 fok felett ehetetlen lenne, Magyarországon nem is lehetne termeszteni... Szerintem ez így sántít, de mindenképpen köszönöm, utána fogok nézni részletesen! Egyéb ötletek?
2010. márc. 12. 16:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Gombát tudnék termeszteni? Az sem lenne rossz! ;)
2010. márc. 12. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Gombával kapcsolatban.

lehetett kapni a tescoban a szedd magad dobozokat pill linkelek egyet [link]

nekem a csiperkés van ,inkább érdekesség mint iszonyat mennyiség

2010. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel érdembeli válasz nem túl sok jött, el kell hogy mondjam, hogy valami fantasztikusan rajzolok!!! :D :D :D lol
2010. márc. 17. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!