Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljesen elszáradt az uborkám,...

Teljesen elszáradt az uborkám, mitől? Képpel!

Figyelt kérdés

Minden egyes nap locsolva volt majdnem egész nyáron.

Múlt héten 1 hétre elmentünk nyaralni, egyedül akkor maradt ki a napi locsolás, de 1x volt eső, és 1x meglocsolta rokonom, tehát az utolsó egy hét volt gázosabb, de akkor sem volt neki aszály.

Hétvége óta pedig már eltelt 3 nap, bőven meglocsoltam, de semmi.


Most nem tudom, hogy ennyi volt, vége a szezonnak, ez így normális?

Vagy valami betegség támadta meg?

Esetleg ez ennyire igényes növény, hogy 2 napot nem bír ki víz nélkül?

Na de ennyire el kell száradnia 2-3 nap nem-locsolás után?

Itt a kép, ezeket az uborkákat már nemigen tudjuk helyrehozni, hogy ehetőek legyenek.

Pedig még mindig van rajta virág is, szeptemberben bőven lenne ideje beérni.

Volt már valakinek ilyen tapasztalata?


[link]



2015. szept. 2. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez bizony felsült.. mi már ezért nem futtatjuk felfelé, csak a földön..úgy tovább tartja a nedvességet
2015. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Vége a szezonnak.Szerintem.
2015. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az enyém is ilyen volt. Egyik ismerösöm mondta aki kertészetetben dolgozik, hogy a száraz leveleit meg a rossz uborkákat le kell szedni. Az enyém azóta szépen helyre jött teljesen lecsupaszitottam. Probáld ki hátha helyre jön.
2015. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ma délután megpróbálom.
2015. szept. 3. 08:19
 5/12 A kérdező kommentje:
azért nem akarom a földön futtatni, mert azt mondták, úgy könnyebben megrohad, hisz állandóan a nedves földdel érintkezik
2015. szept. 3. 08:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk még egy uborka se rohadt meg azért

Nem úgy kell locsolni hogy tocsogjon a vízben,meg amúgyis inkább a szártőhöz kell locsolni

2015. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a hasonló jellegű problémák elkerülése érdekében ahhoz szoktatom a növényeimet, hogy 3 naponta, jó alaposan megöntözöm őket.

Az a növény, amit a naponkénti öntözéshez szoktattak (erre kondícionálták) bizony nehezen bír ki 2-3 napot.

A képek alapján ebből már nem lesz többé semmi, ez kisült. Persze próbálkozni lehet. Majd pár nap múlva egy mondat erejéig visszajöhetnél, és elmondhatnád, sikerült-e újraélaszteni?

2015. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, majd visszatérek :)
2015. szept. 3. 12:28
 9/12 anonim ***** válasza:

A kép nem sokat mond, de szerintem atka vagy tripsz miatt lett ilyen, azoknak van most szezonjuk. A levelek kell megfigyelni, főleg a fonákukat. Az atkák közül jellemzően a takácsatka megy rá, akkor finom pókhálószerű anyag látható hátul, amin nagyon jó szemmel látni is lehet a tűhegynyi pontokat mászkálni. A tripsz valamivel nagyobb, a fél mm-t is eléri, könnyebb meglátni, ennél apró pontok láthatóak a levélen, a szívogatás nyomai.

Mostanra tették tönkre annyira az uborkákat, hogy az már sok volt nekik, és megrogytak.


A sok öntözéstől még peronoszpóra is lehet, bár az inkább korábbi időszakban lett volna jellemző, de kizárni azért nem lehet.

2015. szept. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem sikerült újraéleszteni, már hiába locsoltam.

kihúztam, ami teljesen el volt száradva, a többiről leszedtem a száraz leveleket.

de a maradék még jobban elszáradt azóta.

az uborkák nagyok, de fehéres-sárgás színüek.

megy a komposztba, arra tökéletes.

2015. szept. 9. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!