Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha műgyepet/gyepszőnyeget...

Ha műgyepet/gyepszőnyeget szeretnék akkor?

Figyelt kérdés

Akkor meglehet azt oldani valahogy, hogy ha már egyszer lenn van, akkor soha az életbe ne nöjjön rajta keresztül gaz vagy bármi egyéb.


Tehát előtte persze kiegyenlített talaj hogy midnen szép sima legyen, ledarálni mindent és az üres földre rátenni.


Én sajnos annyira nem tudom milyen is egy ilyen gyepszőnyeg, csak a családban beszélnek róla. De ez gyakorlatilag akkor, egy szoba szönyeghez hasonlítható növény, valami szilárd alappal alul, a földön, vagy ugyanúgy a föld része lesz, és simán átnő rajta bármiféle gaz.


köszönöm.



2015. júl. 11. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Most műgyepet vagy gyepszőnyeget?


Műgyep, műfű egy műanyagból készült szőnyegszerű burkolóanyag.


Gyepszőnyeg valódi növény, fűszőnyeg feltekerve, mely az adott talajon lefektetve legyökeresedik. Gyorsan szép eredmény, de drága.

Talajelőkészítéssel védekezhetsz a gyomosodás ill. vakond ellen, vakondháló és geotextil lefektetésével.

2015. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ez mindent meg válaszolt. zöldkéz >
2015. júl. 11. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért ez nem ennyire egyszerű. Kérdem én, hogy védekezel az ellen, ha a jelenlegi talajban egyszikű gyommagvak lappanganak és csak bolygatásra és egy kiadós vízre várnak a csírázáshoz? A Gyom-Stop onnantól fogva felejtős és a talaejelőkészítés a csírászási idő miatt nem 2-3 napos, hanem több hetes várakozás.
2015. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, valamit olvastam arról, hogy vannak gyom növények amik a föld alatt lappanganak, akár évekig.


Hát köszönöm az infot, úgyse rajtam múlik a dolog hogy s mint lesz, csak kiváncsi voltam. köszönöm

2015. júl. 12. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!