Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kókadoznak az aloe veráim?

Miért kókadoznak az aloe veráim?

Figyelt kérdés

Tél óta nem az igaziak szegények, az alsó leveleik lekókadnak, összeszáradnak és megfeketednek. Mit csináljak velük, hogy életre keljenek megint?

Köszönöm!



2015. júl. 1. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Víz,vagy sok vagy kevés.

Nem fagyott el?

2015. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg a gyökérzettel van baj. Tavasz óta azoknak életre kellet volna kelniük vagy újaknak kellett volna képződni. Ki kell venni a talajból és meg kell vizsgálni. Jelenleg már a teljes tűző napon kellene lenniük.
2015. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem fagyott el, mert bent volt télen.

Tűző napon? Én azt olvastam, hogy nincsenek oda a direkt napfényért. Akkor tegyem ki a teraszra szerinted?

2015. júl. 1. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tedd ki, csak ésszel, mert a sötét lakás után meg fog égni, ha egyből napra kerül. Valami félárnyékos megoldást keress egy-két hétre, pl. valami nagy bozótos növény alá, hogy levelek között kapjon csak napot, vagy jobb ötlet híján feszíts fölé egy raschelzsákot.

Az biztos, hogy nem öntözted agyon? Lakásban még a heti egy is sok lehet, ha a növényhez képest nagy a cserép, vagy pláne ha kaspóban tartod, és megáll alatta a víz.

2015. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1-2 hetente locsoltam. Megnéztem a gyökerét és valamelyiknek nincs is, csak egy csonk van, ki is jött a földből simán :S
2015. júl. 2. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Elrothadtak valami miatt a gyökerek. Mondjuk, nem túl kötött a talajuk?

Télen hűvös helyen, teljesen szárazon kell teleltetni, az öntözés kirothadást, gyökérpusztulást okoz.

Tedd őket friss földbe, az erkélyre, két hét alatt elkezdenek rendbe jönni.

2015. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!