Kezdőoldal » Otthon » Kert » Grilltárcsa: öntöttvas vagy...

Grilltárcsa: öntöttvas vagy lemez? Melyik jobb és miért?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik használták is már, nem csak elmentek mellette a Tescoban.

Mi az előnye és hátránya egyiknek és másiknak?

Mert az öntöttvas ára többszöröse a lemeztárcsáénak, de mi az, amivel többet is tud?

Nem használnánk naponta, kb. havonta 1x grillezünk, nyári szezonban.



2015. jún. 28. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyik sem jobb vagy rosszabb mint a másik.

Az öntvény előállítási költségei miatt drágább. Súlyra nehezebb, lassabban melegszik át viszont tovább tartja a meleget.

A lemezt sajtolással előállítani olcsóbb, súlya kisebb, gyorsan eléri a sütési hőfokot.

2015. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem kezdenek el rozsdásodni, mivel semmivel nincsenek kezelve?

2015. jún. 28. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 tárcsám is van,vagy másfél évtizede. Mindkettő földművelésre gyártott. Olyat kéne szerezned. Aztán egy lakatossal beszabatni,és behegesztetni a közepét.

Az öntvénytől én tartanék,ha pl. kész a sütögezés,én úgy melegen lefújom zsíroldóval kivül~belül(a zsíroldó remekül odja a kormot is)-és utána adok neki a magasnyomású mosóval. Azután nagyon vékonyan olivaolajjal lekenem(az nem avasodik rá,mint az étolaj,vagy a zsír). Egy öntvény ezt nem bírná ki.

A lemez meg szerintem nem arra való,ha lemez,akkor Wok.

2015. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az öntvény nagy valószínűséggel sokkal vastagabb, azaz több anyagot tartalmaz. Nemcsak jobban tartja, hanem jobban el is oszlatja a hőt.

De a vastag lemezből készült mezőgazdasági, amit a második válaszoló írt, ugyanilyen jól műxik.

2015. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!