Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a mini...

Hogyan kell gondozni a mini rózsát?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok, régebben már vettünk , a neten is kerestem sokat a gondozásáról, de egyszerűen 2 nap múlva mikor megvettük,elkezdtek száradni a levelek. 4-5 nap múlva semmi nem lett belőle, de nekem annyira tetszik.Amúgy van több növényem is , amik nagyon szépek,

. Megpróbáljam mégegyszer a mini rózsát? Vagy inkább hagyjam profikra?

Ha lehet,akkor hogyan gonddozzam?leírnátok :)?


2010. febr. 28. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is mindig tönkrementek a kis szobarózsák, és azt hallottam, hogy ki kell ezeket ültetni a kertbe, mert cserépben nem érzik jól magukat.

Venni biztos nem fogok többet, de ha valakitől kapok ajándékba, kiültetem majd. (ha nincs kertetek, gondolom, jó a balkonláda is.)

2010. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg napfény kell neki, lehetőleg déli ablak közelébe tedd, és naponta öntözd. Idebent nekünk is kókadozott, kiültettük a kertbe, és hatalmas bokor lett belőle.
2010. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, én is csak megerősíteni tudom, hogy ki kell ültetni. nekünk már több éve kint van, és nagyon szép bokros lett. ugyanúgy metszeni kell, mint a nagyrózsákat. télre pedig jól fel kell tölteni a szárát földdel, hogy a téli fagyok ne érjék a törzsét. sajnos ez a szobarózsa csak a nevében szobai.
2010. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Van kertünk , akkor majd veszek eggyet , megpróbálom még egyszer :) .
2010. febr. 28. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, csak a virágboltosok nevezték ki szobarózsának. Ugyanúgy nem való szobába, mint a nagy. Hűvös, világos helyen ideiglenesen eltartható, de nem sokáig.

Kint viszont fantasztikus, sokkal jobban bírja a fagyot, mint a nagyok. Soha nem takarom őket. Van nálam vagy 12 különféle.

2010. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
már én is kaptam nagyon szép volt gyorsan elszáradt,később megint virágzott és akkor is ugyan ez volt azóta nem virágzik
2010. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

úú 12 , azigen

megnéznék egy képet róluk így egybe

biztos nagyon szép :)


Akkor várok hogy egy kicsit melegebb legyen és veszek egyett :D, mert gondolom az se jó hogy egyből amikor kiültetem 5 fok van


Köszi :) (L)

2010. márc. 1. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!