Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyáron szoktak kertet felásni?

Nyáron szoktak kertet felásni?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy kertes házikót és szeretnék majd veteményes részt is bele, most az egész udvar füves, elhanyagolt.Az udvar végében gondoltam kialakitani, de nem tudom ilyenkor nyáron föllehet ásni?Vagy inkább ősszel kéne?

2015. jún. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Föláshatod most is, kiszedheted a gyökereket belőle, de ez nem mentesít az őszi ásástól.
2015. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Munkáljátok meg azt a földrészt, nem árt neki. Legalább rendezett lesz. Most gondold el a gaz hogy fog ott nőni és több munka lesz vele majd felásásnál, mert előtte a gazt, és gyökereket ki kell szedni mindenképp...
2015. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most is feláshatod, tavasszal meg megszántatod vagy forgatsz majd,igaz hogy gyorsan kiszárad a talaj de ha nem termelsz akkor nincsen még probléma.Ha pl. tele van tarackkal és más agresszív gyomokkal a terület akkor először azt gyomirtózni érdemes mert ásással nem lehet kiirtani, az a későbbiekben rengeteg bosszúságot fog okozni.
2015. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Feláshatod most is ha picit hűvösebb lesz, de vetni már nem érdemes semmit mert mire lesz abból valami már jön a rossz idő. Ősszel felesleges felásni inkább tavasszal március közepe tájt érdemes, és akkoriban már ültethetsz is bele ha úgy alakul.


Ha most mindenképp akarsz ültetni akkor paradicsom, paprika palántát még tudsz szerezni az talán augusztus vége felé hozhat már valamit esetleg cukkinit vagy tök féléket is érdemes még 2-3 héten belül. De ha csak simán felásod, kialakítod azzal sem ártasz legalább előre megcsinálod a gyomirtást meg az idegen dolgok eltávolítását, köveket, gyökereket, ilyesmiket mert kitudja mit rejt a föld ugye... Amikor én megörököltem a házamat ugye füves rész volt nagybátyám sosem foglalkozott a kertészkedéssel csak fű volt és ennyi meg néhány gyümölcs fa. ásásnál amikor én rendezkedni kezdtem akkor ástam ki féltéglákat, vasdarabokat, meg jó néhány elásott régi semmit nem érő tányérdarabokat meg csomó követ, meg korhadt fadarabokat. Kb 10 centi mélyen forgattam fel és kiszedtem minden nem oda illő dolgot így ezzel picit jobban néz ki a kertem

2015. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

úgy érdemes kezdeni hogy totál gyomírtóval megfújod rá 2 hétre felásod oszt kész. aztán tavasszal meg mikor kezd száradni a teteje elhúzod/elimítózod hogy minnél tövv nedvességet megtartsál. ezután attól függ mit akarsz tenni annak megfelelően elteszed és kész még könyítés ha előtte vagy vetéssel egymenetben felülkezeled vagy elölre attól mit. hát pl stomp vagy pendigán úgyan az szinte csak a neve meg az ára más, vagy esetleg devrinollal.

oszt kész

Ezt a tavaszi szántás dogot meg nem tom mire jó de nagyon szárad tölle a föld nem győzöd mejd locsolni.

2015. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen a talajod. Ha homok, akkor a tavaszi ásás is megteszi, ha kötött talaj, akkor ősszel, tél elején kell ásni/szántani, és hantosan hagyni, hogy a fagy szétnyomja a rögeket, és jó porhanyós legyen tavaszra.

Most gyomirtózd le, aztán az elszáradt növényzetet távolítsd el (ha van vagy tudsz kölcsönözni, akkor motoros kaszával legjobb ledarálni), utána rotációs kapával (vagy pici rész esetén kézi kapával) tarts gyommentesen, hogy tavaszra ne legyenek benne nagy, elfásodott gazmaradványok, meg gyommag is kevesebb maradjon jövőre, mert minden mozgatás meg eső után kikel egy adag, amit te kinyírsz.


Ha még idén akarsz valami ültetni, akkor persze feláshatsz egy darabot. Pár szem paradicsomod is lehet még őszre, de nyugodtan lehet még tenni céklát, augusztustól téli retket, borsót, később hónapos retket, salátát, hagymát duggatni zöldhagymának, később még őszi fokhagymát, egyéb áttelelő zöldségeket.

2015. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!A talaj porhanyós feketeföld, nyáron jó nagy repedések vannak benne.Gyomnövény nem igazán van azon a részen, csak szálas sima fűfélék.Viszont agressziven növekvő akác van sajnos mindenhol.Most annyit csináltunk, hogy elhordtunk mindenféle szétdobált drótot, követ, üveget meg téglát a kertből meg lenyirtuk a füvet, .Vetni nem szeretnék idén, majd jövőre.De akkor nem árt ha felásom előre azt mondjátok.
2015. jún. 16. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Az akácot is ki lehet gyomirtózni, csak megfelelő töménységet kell használni.
2015. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!