Kezdőoldal » Otthon » Kert » Epret mikor kell ültetni?...

Epret mikor kell ültetni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gondolom nem most, mert már javában érik, vagy virágzik, ehhez képest ha kimegyek a piacra, ott a rengeteg palánta az árusoknál.

Ősszel is lehet majd kapni? Ha igen, és akkor veszek, mikor derül ki, hogy megmarad-e? Csak jövőre?

Ha megmarad, jövőre már teremni is fog?



2015. máj. 29. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Most is kiültetheted, bár valóban, termés közben nem szokás piszkálni, amikor meg jön a szárazság locsolni kell, mert a gyökere nem olyan stabil mint egy őszinek. Leginkább ősszel érdemes, amikor már osztódott és a gyermekei is gyökeret vertek. Max. a 10%-a fog kifagyni első évben, de természetesen a kiültetés utáni évben már teremni fog.
2015. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondják, hogy augusztus végén-szeptember elején kell ahhoz kiültetni az epret, hogy következő évben teremjen. Most is lehet, de sokkal nagyobb az esély az elhalásra.
2015. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ültetni vagy új helyre átültetni én is úgy tudom, hogy augusztus szeptember elején kell. Amit a piacon árulnak valószínű, hogy idei inda szaporításból van. Poharast/cserepest most is ültethetsz. Valószínű, hogy erősebbek lesznek őszre, és jobban bírják a telet, mintha ősszel ülteted, mert akkora már a saját helyén nagyobb gyökeret növel. Locsolni ajánlatos ültetés után, majd hetenként egyszer kétszer, nagyobb adagú vízzel. Jövőre már teremni is fog és szaporíthatod 10-15 szeresére.
2015. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek. úgy döntöttem, várok aug-szept-ig, és jövőre már szüretelek.
2015. máj. 29. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!