A paradicsom hajlamos a gombás betegségekre, pl. lisztharmatra. Havonta nem ártana lefújni termésérésig. ztán van egy fekete 3 mm körüli kullancshoz hasonlító bogár, ami szintén a paradicsomot, magát a termését támadja. Ez ellen is idejében védekezni kell. Tápozni elég ha fél kiló NPK műtrágyát feloldasz 10 literenként és hetente azzal locsolod. Amúgy meg esténként naponta kéne locsolni és csak a tövénél.
2015. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Ezen még a tervezési fázisban kellett volna hogy tisztában légy. Az 1500 tőhöz kell pici tapasztalat. Első lépésben tőrd fel az inged újját és jól kösd fel a gatyád.
De azért nem lehetetlen. Főleg a locsolásra, esetleg a permetezésre kell figyelni.
Nálunk a szomszédok sokszor a csodájára járnak hogy mennyi termésünk van, következőket alkalmazom: Wuxal Super levéltrágya 7-10 naponta (1 literhez 1ml), Wuxal Ascofol virágzás után 3 szor 14 naponta a tenyészidő alatt.
Gombák ellen 8-14 naponta mindenképpen kell permetezni.
2015. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Vizet sem szabad sajnálni, reggel és esete 5-15 liter tövenként minimum,homokos talajon még több, (száraz időben, 25 C fok felett).
2015. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Ez olyan vállalkozás ,mint személy autó vezetési gyakorlattal indulni a forma 1 en .A pályát végig lehet autózni,csak kérdés milyen eredménnyel .
2015. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Tehát ha egészséges növényeket szeretnél az egész szezonban és nagy termésmennyiséget szeretnél elérni akkor mélyen a pénztárcádba kell nyúlni, mert a vegyszerek (fertőtlenítő,felszívódó,kontakt stb.) és a jó minőségű tápoldatok,starter trágyák elég drágák ennyi tőre számolva, nem is beszélve az öntözésről, hogy megéri-e a befektetés arról egy szakember vagy régóta ilyennel foglalkozó termelő, helyszíni szemle/vizsgálat/felmérés után tudna számodra kielégítőbb választ adni, tudni kellene a talaj típusát,tápanyag ellátottságát ,fekvést,az utoljára ott termesztett növényt,paradicsom fajtáját . Az ilyen terveket már a tél végén érdemes megbeszélni valakivel hogy egyáltalán érdemes-e az adott növényt odaültetni.
2015. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Hogy én hogy uttálom azta szemét zöld vándor poloskát ...
2015. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
A kérdésedben szereplő "bőtermő" az a paradicsom genetikai tulajdonsága. Tehát, ha jó fajta paradicsomot vettél, akkor bőtermő lesz. Ha meg nem jó fajta, akkor tápolhatod, öntözheted akkor sem fogsz vödörszámra szedni egy tőről...
Első lépésben meg kellene permetezni Ridomil Gold Plus gombaölőszerrel, és ha folytatódik ez a minden héten két nap eső, akkor 10-14 nap múlva ismét.
A Wuxal vagy valami olcsóbb lombtrágya jó ötlet volt a korábbi kommentekben.
Milyen régen volt trágyázva a terület, ahová ültettél?
2015. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 A kérdező kommentje:
Van 2 éve hogy trágyáztam,a lombtrágyát a vizbe keverjem igaz?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!