Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet ez a fa? (a kertben...

Mi lehet ez a fa? (a kertben találtam,2 méteres)

Figyelt kérdés

[link]

A köv. képen a szára látható, mindenféle vadállatok bejárnak a kertbe, szerintem azok voltak. Túl fogja élni (vagy már túlélte)?

[link]


2015. máj. 3. 13:44
1 2
 1/11 hell-ikon ***** válasza:
Vérszilvának gondolnám... hogy túléli-e azt nem tudom,erősen kétesélyes. Ha teljesen körbe leszedték mélyen a kérget, akkor valószínű, hogy nem. Ha maradt egy "kis" ép rész, akkor talán, de erősen aláhúzva.
2015. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Őzbak volt a tettes, az új agancsáról szokta a "huzatot" ledörzsölni így. Ha a háncs negyede megmaradt mindenhol, akkor a fa is megmarad.
2015. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi, holnap (hétfőn) megnézem, mennyi maradt ép.
2015. máj. 3. 22:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma este, kukoricát vetettem a kertben, és 2 őz galoppozott végig a kert végén, az árok mellett (végig)
2015. máj. 3. 22:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Győrszemere-hegy
2015. máj. 3. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Volt egy őszibarackfám, azt csemetekorban úgy ledörzsölte, hogy csak 1 ága maradt meg, a törzsön meg jó részen csak a háncs 1/10-e maradt meg. Kiheverte, és mikor 8 év múlva eladtam a telket, már nem látszódott a fán, hogy valaha is bármi baja lett volna.
2015. máj. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! - a vérszilvafa termése fgyasztható (mire jó - enni, v. pálinka)?
2015. máj. 4. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Enni is meg pálinkának is, de nem terem valami őrült sokat.

Főként díszfa.

2015. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!
2015. máj. 4. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a mirobalan változata, magyarul fosókaszilva, erre szokták oltani a szilvákat, sárgabarackokat. Faiskolában is láttam már alanynak használni. A termése nem túl jó minőségű (alacsony a cukortartalma) és nem túl sok, de lesz belőle pálinka.
2015. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!