Kezdőoldal » Otthon » Kert » Halastavat csináltam, mennyi...

Halastavat csináltam, mennyi idő alatt iszaposodik el?

Figyelt kérdés
2 napja ásattam 8m hosszú, 6 m széles, 2,5m mély halastavam...engedem bele a vizet de nem,nagyon halad 1 ről a 2 re....nejlon nincs benne, mennyi idő alatt telik meg kb és mennyi ideig kell engedni a vizet utána, hogy egy idő után,már ne kelljen olyan sűrven? Előre is köszi a válaszokat...

2015. ápr. 12. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Pár hét... :D
2015. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Feltöltés után körülbelül 3-4 hét mire a víz letisztul és lehet bele telepíteni.

A medencéd 120m3-es

Egy kis kerti szivattyú olyan 60l/ perc sebességgel nyomja a vizet azaz óránként 3,6m3

120/3,6= 33óra


Olyan 40-55 óra alatt töltődik fel szerintem. Viszont ha nem jól van megcsinálva akkor lehet hogy mindig el fogja engedni a vizet.

2015. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tettél bele fóliát, mégis mitől maradna meg benne a víz? :D
2015. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De azt isbrá kell számolni amit engedés közbe elszív a föld...megveste kikapcsolom a szivattyút h le ne égjen, reggelre meg már rengeteg vizet elsziv a föld...:(
2015. ápr. 12. 19:11
 5/7 dirtboy ***** válasza:
100%

el is fog menni,főleg akkor ha a talajvíz jó mélyen van.

agyaggal szoktak szigetelni az sem az igazi de így puszta gödörbe engedni a vizet hülyeség.

pár évig engedd bele a vizet de ha meguntad utána azért nem ártana bele venni fóliát,még ha csak egy 0,8mm-vastagot is.

2015. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy agyagtalajba, vagy futóhomokba ástad a medret...
2015. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, ezt engedheted, töltheted az örökkévalóságig, sosem fog stabil, magas vízszinted lenni.

Már csak remélni lehet, hogy nincs épület a közelében - amelynek a falait jó eséllyel áztatod az egyre emelkedő talajvízzel...

2015. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!