Kezdőoldal » Otthon » Kert » Smaragdtujákat milyen távolság...

Smaragdtujákat milyen távolságra kell ültetni egymástól, ha sövényt szeertnék?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:

80 centinél nem messzebb


tapasztalat: méterre ültettem őket kb 8 éve ... bár látványra már nagyjából összezár, de még mindig egyértelmű az egyes fák formája, megjelenése, és simán át lehet köztük férkőzni ... a smaragd lassan nő ... (megkockáztatom, hogy ha újra ültetném 60 centire raknám, persze egy kertész ezért megölne)

2015. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első ránézésre nagyon jó a nyolcvan centi...de ha valaki egy életre gondolkodik, akkor egy méter. később, bő tíz év után szüksége lesz a növénynek a térre...

..és egy tiz méter magas smaragdnak bőven több az átmérője egy méternél.

Gondolni kell a gondozhatóságra is.

egyébkén nagyon sok macerával jár, bár ..sokan megcsodálják..

2015. ápr. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
úgyis kidöglenek idő előtt
2015. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A smaragdtuja nagyon lassan nől, bár állítólag van, ahol gyorsan, de én csak olyannal beszéltem, akinél lassan, és nálunk is.

Egyébként kb. 80cm, ahogy mások is írták, de tényleg attól függ, mikorra szeretnéd, hogy sövény legyen.

2015. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül 90 cm-re ültettem őket, aztán pár év múlva kiderül jó döntés volt-e.


Van egy régi hasonló tuja a kertben, ami 120 cm széles, tehát a helyi körülmények között meg tud nőni nagyra.

2015. ápr. 14. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 akkor már mindegy, de "hasonló", vagy smaragd ... bár tényleg számítanak a helyi viszonyok a növekedésben


azóta jobban megnéztem az enyémet, és hát 4-5 méter magasak már, viszont átlátni köztük, tehát nem kövéredtek (#1 vagyok)

2015. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az az egy régi nekem is 4-5 méter magas kb, és így 120 cm széles.

Mögötte másik tuják vannak, és arra nincs helye, és arra nem is kövéredett, de amerre van hely, arra nőtt rendesen.

2015. ápr. 16. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!