Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sóvirágot (limonium sinuatum...

A sóvirágot (limonium sinuatum) mikor kell elültetni?

Figyelt kérdés
Aki tud kérem segítsen!Az ültetés módja,helye és az öntözésben is várok tanácsokat.Előre is köszönöm!

#locsolás #öntözés #ültetés #kert #virág #Sóvirág #limonium sinuatum
2015. ápr. 3. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a gondolatolvasó vagyok, ugye vetésre gondoltál.
2015. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,a vetésre gondoltam,elnézést :)
2015. ápr. 5. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszel a gyártónak? Pedig a csomagoláson feltüntetett adatok helyesek. Azaz, már éppen ideje, kicsit talán késő is, fóliába, ahogy a csomagoláson írva vagyon.


Én nem vagyok gondolatolvasó, sem adóhivatal, így nem tudom, van-e fóliád. Ha nincs, és nagyon világos, nem fűtött helyed sincs, akkor még várj egy hetet, aztán szobában, virágládába vesd el, aztán kelés után azonnal tedd ki a szabadba. (Egy-két napig szűrt fényre.) Ha éjszaka 10 foknál hidegebb lesz, akkor este fűtetlen helyre vissza.

Nem lesz túl korai, de hát ez van.

Helyre vetve nem túl jó a kelés.


Kiültetni nagyon napos helyre kell.

A szárazságot jól bírja (erre utal a magyar neve is), de a vizet meghálálja. Homokon persze muszáj öntözni, kötött talajon viszont csak aszályban kell, de még akkor sem kötelező.

A levelet érő öntözés ne legyen túl gyakori, mert gombabetegségek előfordulhatnak.

2015. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

De,hiszek a gyártónak,csak nem vettem észre ezeket.A csomagolás szerint márciustól júniusig lehet elültetni.20 fokot ír hőmérsékletnek,de az még odébb van.Ezért lehet hogy még várok egy-két hetet,hogy melegebb legyen.Márha az a 20fok erre vonatkozik.

Én igazából balkonba gondoltam vagy sima cserépbe,de ha kelés után feltétlenül ki kell ültetni akkor meg tudom oldani.

2015. ápr. 5. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel most megfogtál, ilyen 20 fokot még nem láttam a sóvirágon. Nem tudnád esetleg beszkennelni a csomagolást, és felrakni mondjuk a Képfeltöltésre?

Lehet, hogy a keléshez van írva, hogy bent 20 fokon kell tartani kelésig.


Kelés után nem kiültetni kell (azt csak május eleje és közepe között), hanem kitenni úgy dobozostól, hogy éjszakára meg hideg időben vissza lehessen vinni fedett helyre.

Én edényben tartani még nem próbáltam, szabad földben tartom, csokrozáshoz. Edényben legalább 3 liter föld jusson egy tőre, hogy sok virágot hozzon.

2015. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom be szkennelni,mivel elromlott a gép.De végülis ha bent tartom kelésig,akkor végülis mindegy hány fok van kint.A hajtáshoz 10-20 napot ír,addigra csak melegebb lesz,és akkor kiteszem egy napos helyre.Köszönöm a tanácsokat,sokat segítesz vele.A csomagolás egy olyan kezdőnek mint én nem mond túl sokat.
2015. ápr. 6. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!