Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az baj hogy ha a magokat csak...

Az baj hogy ha a magokat csak rá tettem a földre és csak kicsit újjal hozzá nyomtam?

Figyelt kérdés
Az baj???? nem tettem rá földet hanem csak óvatosan kicsit bele nyomkodtam újjal a földbe. Tettem a tetejére fóliát, de majd az kicsit ki lyukazgatom hogy kapjon levegőt? Így is ki fog csirázni hogy nem tettem rá földet????

2015. márc. 13. 06:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen növényről van szó. A többség így is kicsírázik, de nem az igazi. Miért nem tettél rá földet? Szerintem nem késő még pótolni, ha nem csíráztak ki.
2015. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy minimális mennyiséget azért kellett volna rátenni, mert így alulról nedvesedik a mag, felülről viszont szárad, a szabad levegős oldal felől. Egy-két olyan virágot ismerek csak, amelyiket a földfelszínre kell vetni, mert fény nélkül nem csírázik ki.

Valóban a természetben nem "ásódnak el" a magok, de az őstermészet akkora bazinagy tartalékokkal dolgozik, hogy ott nem gond, ha ezer mag közül csak öt kel ki. Gondolom nálad ez a kelési arány azért gondot okozna...

2015. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!