Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl korán kihajtott a bonsaiom...

Túl korán kihajtott a bonsaiom. Meg lehet állítani? Vagy hagyjam így?

Figyelt kérdés

November végén kezdtem el teleltetni a Kínai szil bonsaiom. A levelei már szépen megsárgultak és le is dobta őket. Ekkor levittem a pincébe teleltetni, de az elmúlt napokban kicsi zöld hajtásokat hoz. Ezek szerint meleg volt neki a pincében.

Meg lehet ezt állítani? Vagy hagyjam hogy hadd legyen neki tavasz? Ettől nem lesz baja?

Ha valaki találkozott már hasonlóval le tudná nekem írni a következményeket meg minden fontos dolgot erről?



2014. dec. 30. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván túl meleg volt a telelőhely. Lehető legtovább kint kellett volna tartani, én még a leandereket is karácsonykor pakoltam be.

Aztán azt játszani, hogy hidegben be, huzamosabb jó időben (-6-8 fölött) ki.

Most már nem lehet kitenni, ameddig nem marad pluszban a hőmérséklet éjszakára is, mert a fagytűrése szinte nullára csökkent a kihajtás miatt.

Egy darabig eléldegél így sötétben is, csak aztán tavasszal minden egyes megnyúlt téli hajtást le kell csipkedni. De ha már most kihajtott, és még tavaszig ott lesz bent a meleg, sötét helyen, az esetleg túl sok lesz neki.


Egyébként mit jelent az, hogy novemberben teleltetni kezdted?

2014. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt jelenti, hogy november utolsó napjaiban vittem le a pincébe.

Annyira nem sötét a hely, de tavasszal amúgy is meg kell majd metszeni.

Nem lesz baja, ha egy "tél" kimarad neki?

Sajnos sosem teleltettem még, az interneten olvasgattam, ott láttam hogy mikor -4 fok körüli a hőmérséklet akkor már betehetem a védett téli helyre. Sajnos azt már sehol sem találtam, hogy a teleltető helyen hány fok az ideális. :(

2014. dec. 31. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ideális hőfok attól is függ, mennyi fényt kap a telelőhelyen.

Egy nagyon világos, üvegházjellegű (vagy legalábbis két oldalról világított) helyen nem gond, ha kihajt, mert kap annyi fényt, hogy megél. De pincében ebből gondok lehetnek. Ott a fény mennyisége meg a hőfok alapján lehet kitotózni, hogy kibírja-e tavaszig.

Amúgy az a legjobb neki, ha rendszeresen van 0 foknál hidegebb a telelőhelyen (az nem baj, ha melegebb időszakokkal váltakozva), mert akkor nem hajt ki idő előtt.

Ez a tél persze nem marad ki neki, mert már megvolt neki az igényelt hidegmennyiség, amire szüksége volt, azért is hajtott ki.

Én azt tenném, hogy minden alkalommal, amikor néhány napig nem megy mínuszba a hőmérséklet éjszakánként sem, kitenném a szabadba. Sok munkával és előrejelzés-figyeléssel jár persze.

2014. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Fényt azt kap eleget. Olyan mint ha egy ablakba lenne, csak épp fűtetlen a " szoba. "

És akkor a tavaszi munkálatokat pl.: átültetés, metszés stb... Ezekkel várjak tavaszig ugye?

2014. dec. 31. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Várj.
2015. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. jan. 1. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!