Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzuk a bazsalikomo...

Hogyan gondozzuk a bazsalikomot és a mentát télen?

Figyelt kérdés
Tavasszal vettem mentát és bazsalikomot, az erkélyen vannak jelenleg egy virágládában, illetve egy nagyobb cserépben. Kertem nincs, így szabad talajba nem tudom ültetni. Félek, hogy télen elfagynak kint (jártam már így levendulával), így úgy gondolom télen be kellene hozni őket a lakásba. Vagy ez nem jó ötlet? Mennyire igényesek a téli időszakban?

2014. szept. 7. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem érdemes velük küszködni.

A téli kevés napfényt a bazsalikom sehol sem éli túl. A menta meg odakint is átvészeli a telet, maximum elfagy, de tavasszal újra fog hajtani.

2014. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bazsalikomot sehogy, mert egynyári növény, hamarosan fonnyadásnak fog indulni, most használd fel valamire a leveleit, vagy tedd el szárítva/fagyasztva. A mentát én a folyosón tartottam egy világos párkányon a múlt télen, túlélte. Igazából az atomon kívül mindent túlél, kétlem, hogy el tudna fagyni egy olyan növény, ami képes egy egész kertet birtokba venni, ha nem szorítják korlátok közé.
2014. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!