Mitől sárgul be a medence vize?
Több helyen le van írva itt is a GYK-n, hogy miképp, csak be kell írnod a keresőbe a medence kulcsszót és ott sorakoznak a megoldások. Mert gondolom sejted, hogy előtted már isten tudja mennyien feltették ezt a kérdést.
Azért összefoglalom: a vized valószínűleg algás. Miért? Mert nem jól csináltad. A leírásodból az derül ki, hogy van egy papírszűrős vízforgatód és a feltöltés után beletettél egy multi tablettát. Az, hogy csapvízzel töltötted fel, nagyon dicséretes. Legalább a vassal nem kell küszködni. Azért a szűréssel kapcsolatban jó lenne tudni, hogy mennyi időnként tisztítod a papírbetétet?
De a legfontosabb, hogy a megfelelő technológiai sorrendet betartsd. Tehát
1. feltöltöd a medencét csapvízzel és megvárod, amíg felmelegszik. Ez ilyen pici medencénél hamar megy.
2. megméred a PH értékét (valószínűleg magas lesz) és beállítanod 7,2-7,6 közé (az emberi szem PH-ja 7,4). Ezt az ún. PH mínusz vegyszerrel lehet elérni, dobozán rajta van hogyan kell adagolni. Ha alacsony a PH (ez ritka) akkor van PH plusz, de a szódabikarbóna is jó. Miért fontos ez? Azért, mert ha határértéken kívül van a PH, az irritálja a bőrt, károsítja a gépészetet, de ami a legfontosabb, a klór nem tudja kifejteni a hatását! Azaz bealgásodik (opálosodik, besárgul, bezöldül) a víz.
3. Amikor jónak méred a PH-t, szükséged lesz gyorsaklórra. Klórgranulátumra. Esetleg tabletta formában is lehet kapni. Ez a tartós klórral szemben gyorsan kifejti hatását, de hamarabb le is bomlik. Viszont ezzel kell beállítanod a víz klórszintjét 0,4-0,8 mg/l értékek közé.
4. Ha jó a PH, beállítottad a klórt, UTÁNA bele lehet tenni a multi tablettát, természetesen úszó adagolóban. Mert közvetlen a medencébe soha semmit nem teszünk. A vegyszereket külön edényben oldjuk fel, utána adagoljuk.
A multi tablettában van minden, ami kell és lassan oldódik, de ettől függetlenül időnként érdemes nézni egy mérőcsíkkal a vízminőséget, mert esetleg a klórt pótolni kell és a PH is elcsúszhat.
Úgy tudom, hogy a multi tabletta viszont nem működik jól együtt a papírszűrővel, valószínűleg mert pelyhesítő (flokkoló) is van benne. Nem tudom ez mennyire probléma a gyakorlatban, ugyanis én homokszűrőt használok.
Ezt a vizet most ereszd le, sikáld ki a medencét belülről, permetezd be enyhén algaölő folyadékkal, töltsd fel újra és abban a sorrendben végezd el a vegyszerezést, ahogy írtam. Amennyiben betartod a leírtakat, használaton kívül takarod, lábmosót használtok, forgatod a vizet, közben tisztítod a betétet, akkor többet nem kell cserélned a vizet a nyáron. Csak pótolni amit kipancsoltak a gyerekek, meg elpárolgott.
Több mint 10 éve kezdtem medencézni, én is bezöldültem először. Akkor megtanultam hogyan kell szakszerűen eljárni, azóta nekem még csak opálos sem volt a vizem. Mindig átlátszó, kristálytiszta, még ha egy hétig le sem veszem a takarót eső miatt. Júniusban feltöltöm, szeptemberben leengedem.
Most egy 23 köbméteres medencét használok, igaz homokszűrővel (ez nagyban megkönnyíti az életet) és UV-C lámpát is bekötöttem a rendszerbe (tizedannyi klór kell).
Heti 15-30 percnél többet nem kell medence karbantartásra fordítanom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!