Kezdőoldal » Otthon » Kert » Enyhén barna tuja menthető?

Enyhén barna tuja menthető?

Figyelt kérdés
A tavalyi nyár megviselte a tujáimat a kertben és egy kettő egy kicsit bebarnult de van még rajta jó pár zöld rész. Megmenthető e a növény bőséges locsolással?

2014. máj. 10. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvastam olyat, hogy a téli kiszáradás okozza. Szinte csepegtető öntözéssel talán megmenthető.
2014. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy gombás, mi gombaölővel permeteztük és helyre jött.
2014. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs szárazság. Ilyenkor nem tesz jót neki az állandó vízben állás huzamosabb ideig.

Majd akkor öntözz, ha aszály lesz.

Ha akar, akkor megmarad, ezt így leírásból nem lehet megállapítani.

2014. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet gomba, atka, vízhiány. Nekem is megviseltek voltak én azt a tippet kaptam, hogy metszek le minden elszáradt, elszáradó, könnyen lemorzsolható lombozatot, ágat, utána meg locsoljam rendszeresen. Mert különben továbbterjed, meg ami már elhalt növényi rész, az újra nem éled. Persze pár tuján elszáradt még utána pluszba pár oldalág, de nem halt meg, és kb 70-80%-uk meg virul.

Alapvetően nem árt tavasszal eltávolítani a sűrű lombozaton lévő sok tűlevelet

2014. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!