Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros karóval megjelölték a...

Piros karóval megjelölték a telkem. Mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Van egy telkem, lakásomtól 30km-re, a legközelebbi település kb 5km, egy éve nem voltam, kb 10 éve nem használom.

Ma kimentem és kb 10-15 földbe szúrt karó található különböző helyeken a telkemen belül. MIt jelenthet ez? Nem a telkem határait jelöli, mert azon belül található.

Telekadót fizetem.

Csatolva a kép:

[link]


Van valakinek valami ötlete?


Köszi



2013. aug. 24. 13:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Azonnal nézd meg a földhivatalnál mi a helyzet. Szerintem ez mérnöki karó,valaminek a területhatárai vannak kitűzve. Ne itt kérdezősködj,hanem az illetékes hivatalokban. De gyorsan !!!
2013. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
Hát, ha ezt már jelölgetik, akkor ez ugrott. Elbirtoklás.
2013. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk tavaly amikor a környékre a csatornát hozták akkor láttam ilyen piros karókat.
2013. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
13-as. Igen ,ott is a hálózatot jelölték ki vele.De azt nem vezethetik csak úgy keresztül kasul 1 telken. Mivan ha házat akarnak rá építeni.
2013. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Sayrux ***** válasza:
81%

Üdv!


Földmérő vagyok és mi szoktunk ilyen karókat elhelyezni.

Elbirtoklásról nem hiszem, hogy szó lehet mert arról már neked is értesítést kellett volna kapjál a kitűzés előtt.

Ha a telekhatár közelében vannak a karók akkor két dolog lehet, a szomszéd kitűzette és a kerítésed rossz helyen volt, vagy a helyi rendezési terv alapján készül valami ott (út, stb). Ha a telken belül összevissza megy akkor már érdekesebb a dolog az lehet kábel fektetés, de erről szintén kellett volna kapnod valami értesítést. Jobban jársz ha kezdésnek elmész a sz önkori beruházási vagy az építéshatósági osztályára érdeklődni.


Üdv

Halász Zsolt

2013. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le. Amennyiben nem az enyém lenne akkor szerintem nem küldené az önkormányzat a csekket évente a telekadorol. Jövő héten felhívom az önkormányzatot.
2013. aug. 25. 06:32
 17/21 Sayrux ***** válasza:
41%

Nem pontozol le? Ne haragudj de Te kértél segítséget ebben a fórumban nem én. Azért az emberi etikai szabályokat tartsuk be, ha segítséget kérek és kapok akkor azt megköszönöm. Gondolhatod, hogy nekem is lenne jobb dolgom, mint hogy neked segítsek és ez igaz mindazokra akik neked válaszoltak. De mivel az én szakmám egy kicsit speciális az itt megjelenő földmérési kérdések szívesen válaszolok ha tudok. De azt elvárom a többi fórumozóval együtt, hogy ezt meg is köszönjék.


Üdv

2013. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok:


Sayrux

A lepontozást a 10-es hozzászólásban vetették fel, nem Te.

Sajnos balfék voltam mert nem láttam, hogy már két oldalon vannak hozzászólások a témában, ezért amikor írtam az első oldalon a 10-es hsz-ra automatikusan a tied után került.

Köszönöm mind neked mind másnak a segítséget.

2013. aug. 27. 18:46
 19/21 A kérdező kommentje:

Önkormányzatot felhívtam, azt mondták telekrendezés folyik és ezért jelölték meg a telek határait.

Érdekes mert ezek a karók a telkemen belül vannak....


Mindenkinek aki hozzászólt tisztelettel köszönöm!


További szép napot!

2013. aug. 27. 18:51
 20/21 Sayrux ***** válasza:
36%

Üdv!


Rendben van.

Akkor az van amit mondtam, van településnek egy rendezési terve amit próbálnak megvalósítani. Ezeket a rendezési terveket neked is szabad látni, illetve bővebb felvilágosítást is kell, hogy adjon. Mi lesz ott, mekkora területet akarnak el venni, ki fizeti stb. Ha nem kisajátításról van szó akkor nem vagy köteles elfogadni, de ha bármilyen dolgot szeretnél a telken (építkezni, megosztani, stb) akkor csak úgy adják meg az engedélyt ha az a bizonyos határ változás megtörténik. és akkor már lehet, hogy neked kell fizetni. Jobban járj utána, nehogy rosszul járj.


Üdv

Halász Zsolt

2013. aug. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!