Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon mindenki úgy besz*rva a parlagfűtől?

Figyelt kérdés

Most néztem a Híradóban, hogy helikopterekkel ellenőrzik... Omg... Azt a pénzt igazán fordíthatnák másra is..

Hisz az is csak egy gyomnövény, mint a többi, és rengeteg más allergén is van azon kívül.



2013. aug. 14. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ennél nagyobb gáz, hogy a HirTV ügyvédjét nevezték ki az NMMH élére 9 évre. Csak lehet h. ezt kifelejtették a híradóból.
2013. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert ebből nagy összeget kaszál be az állam .

Régen is volt,és nem haltak bele.Jó ürügy a nagy összegek beszedésére.Persze csak a magán személyektől .Meg kell nézni mi van az állami,és az önkormányzati területeken .

Jahh,ott nehéz lenne a bírságot behajtani.Különben is a jobb zsebből a balba menne .

2013. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem őshonos növény, csak 1-2 száz éve hurcolták be, ezért olyan mint az akác, nem terjedhet ész nélkül. Az allergiát is azért okozza, mert az európai ember kevésbé alkalmazkodott hozzá genetikailag. De igazad van, az üröm is legalább olyan allergén, hiába őshonos.
2013. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezen kivűl még mennyi allergiát okozó van.Csak azért nehéz büntetni.Ez meg pofon egyszerű .Egy jó ok a pénzbehajtásra .
2013. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát, tudok ajánlani egy kis kölcsön-parlagfűallergiát, aztán majd ha napi 150-et tüsszentesz, fáj a torkod, viszket a szájpadlásod egész nap és gyulladt a szemed, mindezt 1,5 hónapig, utána te is irtani fogod, ahol látod. Nem most, mert már rég későn van mert virágzik, hanem július elején. De jól felismerhető, mert már derékmagasságig megnő ilyenkorra.
2013. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

" Hát, tudok ajánlani egy kis kölcsön-parlagfűallergiát, aztán majd ha napi 150-et tüsszentesz, fáj a torkod, viszket a szájpadlásod egész nap és gyulladt a szemed, mindezt 1,5 hónapig, utána te is irtani fogod, ahol látod."


Vagy csak beveszed az allergiatablettáidat és próbálod nem beletolni az arcodat.


A férjem a gyümölcsöktől a zöldségeken át az összes fa-és virágfajta pollenjére és virágára allergiás, és képzeld, van rá gyógyszer, szedni kell, és máris nem olyan vészes a dolog.


A macskaszőrallergiások ennyi erővel meg követeljék, hogy géppuskával lőjünk az összes kóborcicára, mert tüsszögnek tőle? Álljon már meg a menet.

2013. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

re6. Képzeld, macskaszőrre is allergiás vagyok, de nem bántom a szomszéd macskákat. Az utóbbi 4 évben úgy hozta az élet, hogy kétféle okból nem ajánlotta az orvosom a gyógyszer szedését. Szakorvostól hangzott el, hogy lehetne, de inkább a régi, álmosító fajtákat (azt lehet hogy ismered), vagy még jobb, ha azt se. Maradt a tüsszögés meg a homeopátia.

Szerintem nem arcoskodtam, de aki nincs ebben benne, annak fogalma sincs, hogy mit jelent. Hiába a férjed allergiás.

2013. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy bizonyára sokak számára igen kellemetlen a parlagfűallergia. De szerintem az, hogy nekem mi van a kertemben vagy a szántóföldemen, az magánügy (persze amíg nem mondjuk marihuánát termesztek), szóval rettenetes túlzásnak tartom a büntetéseket, és főleg azok mértékét.
2013. aug. 15. 17:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Na itt súlyosan tévedsz. Ha olyan növény van a kerteben, ami a környezetre veszélyes, az közügy. A parlagfű sajnos az, mert hatalmas összegekbe kerül az államnak az allergiások gyógykezelése, amit amúgy a te adódból is fizet.
2013. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hát kedves kérdező, senki nincs bebiztosítva a parlagfű-allergia ellen, minden évben több ezer új megbetegedés van. Nem kívánom neked, de ha téged is elérne, ész nélkül rendbe teszed a kertedet és egyből le fog esni, miért is büntetnek érte.


Én 4 éve már nem látogatom az allergológiát, mert előtte 11 évig hiába szedtem a gyógyszereket, sza*rt se értek, nem is tudom hány fajtát próbáltam már ki.

Most gyógygombát szedek és ez már használ valamennyire, nem vagyok annyira rosszul. De ez se olcsóbb, mint a gyógyszer, sőt!!

2013. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!