Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veteményesemben összegyűjtött...

Veteményesemben összegyűjtött magokat tárolhatom-e sima irodai papírból hajtogatott kis tasakokban?

Figyelt kérdés
Biokertészkedem, arra vagyok kíváncsi, hogy a tárolás során oldódik-e ki valami a papírból, egyáltalán a normál papír megfelel-e erre a célra? Aki foglalkozik magfogással, miben tárolja a magokat?

2013. júl. 19. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A papírban enyv és kréta (CaCO3) az adalékanyag. A géppapír az azért jó, mert nem újrapapírból készül, vagyis ismeretlen anyagok nem lehetnek benne mint egy tojástartóban, csomagolópapírban és nem tartalmaz felesleges szintetikus fényesítő anyagokat, amikből kipárologhat lágyítóanyag vagy formalin stb.

Én csak olyan növényeket teszek el papírtasakba aminek nincs fajtakonkurenciája, pl. kapor, sáfrányos szeklice. A hibrideket és elfajzásra hajlamosakat nyilván boltból veszem.

2013. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Papírzacskóban tárolom és a hűtő zöldséges rekeszébe tartom. A család morog is érte :S
2013. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. A hűtőben nem túl nagy a páratartalom? A kamrában terveztem tárolni, sötét, hűvös helyen. Csak még azt nem oldottam meg, hogy mibe tegyem. Hibrideket és elfajzásra hajlamosakat nem szoktam én sem gyűjteni, de ültetni se nagyon. Első válaszoló, te amit begyűjtesz, milyen papírzacskóba teszed? Boltban veszed?
2013. júl. 19. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenféle zacskót összegyűjtök, a nagyobb magok (bab, borsó) lisztes zacskóba, a kisebbek borítékba, stb. Nem volt még problémám a párásodással, mert nem csomagolom be őket még egy műanyag zacskóba. Ha van kamrád, az nagyon jó, nekünk nincs - tömblakás :(
2013. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!