Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmenthetem még a selyemakác...

RetkesMóricz kérdése:

Megmenthetem még a selyemakác fámat?

Figyelt kérdés
Régebben átültettem a selyemakác fámat. Nem tudom pontosan már, hogy mikor ültettem át. Valamikor a tavasz vége fele. Elég sok gyökeret hagytam rajta. Próbáltam minél többet megmenteni. De úgy nézem, hogy kezd kipusztulni. Az ágak végei kezdenek elszáradni. De a törzse még szép állapotban van. Meg a vastagabb ágak is. Arra gondoltam, hogy vissza kellene vágni. Hátha túléli. De ilyenkor visszavágni? Jó ötlet az? Vagy már keresztet vethetek rá?

2013. júl. 15. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne tégy vele mást, mint öntözgesd. Télre takard be a tövét szalmával. Tavaszra ki fog hajtani. Akkor, ha kell meg is metszheted.

Én tavaly tavasszal ültettem át, mert rossz helyen nőtt. Kevés gyökere volt. Az idén már sok ága van neki.

2013. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is azért kellett átültetni, mert rossz helyre nőtt. Bár az emésztő gödör elég szépen táplálhatta. :D Csak az volt a baj, hogy közvtlen a diófa mellett volt plusz még a járda is nagyon közel volt a törzséhez. Akkor úgy teszek, ahogy írtad. Köszönöm szépen a segítséget. :)
2013. júl. 16. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mekkora fát ültettél át, a tavasz végi átültetés egyébként sem a legjobb időzítés. A helyedben én most teljesen lelevelezném, visszametszeném a száradó részeket, és sokat locsolnám.

egy kertészmérnök

2013. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!