Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti mendencénkbe fertőtlenít...

Kerti mendencénkbe fertőtlenítés képpen hippót öntöttünk, de a víz elszinezőzött. Lett valami baja a víznek?

Figyelt kérdés
Szóval a medencébe hippót öntöttünk és a víz sárgás színű lett. A víz mostmár használhatatlan, fürdésre képtelen lett? És egy idő után el fog múlni a sárgás szín?
2008. jún. 25. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a vizet le kellene engedni és mákor nem hypo-t kellene beleönteni! Lehet kapni kifejezetten medence fertőtlenítőt.
2008. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
A hipó is tökéletes a fertőtlenítésre, és algairtásra. Viszont valószínűleg túl sokat öntöttetek bele. Hígítsátok fel tiszta vízzel, annyira hogy a víz sárgasága megszűnjön, és hogy ha közel hajoltok a vízhez, ne érezzétek a hipó szagát. Amúgy ha nagy a medencétek, akkor csak ipari tömény hipót használjatok, és ne sokat. Ki kell kísérletezni, hogy mennyi kell bele egyszerre, kis adagokkal kezdjetek, és ha zavaros marad a víz, akkor növeljétek lassan.
2008. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
32%
Szia!Én nem tennék bele hypót, tényleg vannak medencefertőtlenítők, anyira nem is drágák.Ha gyerek is van mindenképpen engedd le a vizet, de nekem sem lenne gusztusom a hyposzagban fürdőzni, mint ahogy gondolom Neked sincs.
2008. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Könyörgök. Ha valaki nem ért hozzá, akkor miért irkál bele?

Jó lenne, ha utánanéznétek, hogy az általatok oly sokszor emlegetett normális "medencefertőtlenítő" szerek miből állnak. Ezek tabletta, vagy por kiszerelésben kaphatóak, és ezeknek a szereknek a 90%-a nem más mint klór tartalmú Hypo por. Az meg aztán végképp tökmind1, hogy ezt most folyadék, tabletta, vagy por formában öntik bele. Az viszont tény, hogy az ipari hypo kb 50szer olcsóbb mint ezek a szépen csomagolt porok, vagy tabletták. Összetételük viszont majdnem ugyan az. Ráadásúl a tabletta nehezebben/lassabban oldódik, ami egy rakat kockázattal és előnytelenséggel járhat. Persze jó üzlet por formájában 50szeres áron árulni becsomagolva, csak éppen ez az egész parasztvakítás.

2008. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
9%

Szerintem ne öntözgessetek össze-vissza mindenféle vegyszert a medencébe. Vannak előírások, amiket be kell tartani. Nézz körül pl. itt: [link]

De ha van interneted, keress rá a Google-ben a medence fertőtlenítésre, kapsz egy csomó jó oldalt.


Az előző hozzászólónak üzenem, hogy akinek van pénze medencére, az ne sajnálja a pénzt a karbantartására, fertőtlenítésére sem! Ne öntözgessen bele ész nélkül mindenféle sz@rt. Hallottál Te már helyes Ph értékről, nyálkahártyairritációról?....

2008. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen, hallottam már róla. Ph érték mérése alap dolog akkor is ha hypo-t használ az ember. Nyálkahártya irritáció meg akkor fordul elő, ha a Ph érték nincs jól beállítva, és így túl savas, vagy túlságosan lúgos a víz. Ettől függetlenül hypo-t is szabad használni, csak figyelni kell a mennyiségre.
2008. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
90%
anyukám is hypót használ és semmi baja nincs se szaga se színe nyugodj meg
2008. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
4%

Emberek ne hülyüljetek meg. Hypot a fürdővízbe? gratulálok...


Először is Ph-t kell mérni. Fillérekért lehet kapni erre szolgáló eszközt, tesztcsíkot. A Ph nak 7.6-7.2 közt kell lenni, addig ne is tegyél bele semmit. Lehet kapni un. Ph"-" granulátumot,10g/m3 kell ahhoz, hogy 0.1 -et csökkents a Ph-n.


Ha a Ph jó, akkor jöhet a vízkezelés. Ha csak karbantartás a cél, nem algás a vized, akkor tegyél bele un kombi tablettát. Ez tartalmazza a klórt, a pelyhesítőt, és az algaölőt is.


Ha algás a vized: pl. zöld, sárga, akkor klór-sokkot kell alkalmazni. 15g klórgranulátum/m3. ÉS NEM hypo. Mivel ezek a készítmények un stabilizált klórt tartalmaznak, miközben a hypo agresszív készítmény, ami gyorsan tönkrevágja a medencét. Nem erre való.

2008. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hulye vagy kedves utolso, az hogy a hypo nem annyira stabilizalt csak annyit jelent hogy elobb elbomlik..
2017. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de én is a 4-nek adok igazat.

De annyival kiegésziteném, hogy még talán jobban kijössz árban ha hypoport adsz a vizhez.

Van ebböl a hypopor nevezetű, és egy olyan is (én csak ezt tudtam venni) ami ugyanígy zacskoban van, csak sárgás színű: klórgranulátum. Annyiból jobb ezt venni, mint a dobozos 80 ftos hypot, mert rá is van írva, hogy hány m3 vizhez mennyi kell.

Nem mellesleg még direkt rá is irják, hogy medence fertőtlenítésre is jó.

(Csak ugye aki bedől a reklámnak, meg annak, hogy aminek neve van meg drága az biztos jó, az sajnos sok esetben téved :/)

Gondolom ezek azok az emberek, akik elhiszik, hogy a Lenor és társainak a "sensitive" változatai sensitivek. Hát nem. Ugyanúgy tömény kőolaj van benne, és még kitudja mennyi szenny. De ez már másik téma.


Viszont amit nem lehet elsunnyogni, az tényleg a víz Ph-nak a mérése.

2018. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!