Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudnám a cserepes és...

Hol tudnám a cserepes és dézsás dísznövényeimet eladásra kínálni?

Figyelt kérdés

Olyan konkrét megoldások érdekelnének, ahol ténylegesen is megjelenhetek a (sok) növényemmel, mert a különböző hirdetési oldalak, aukciós oldalak tömve vannak mindenféle hirdetéssel.


Ha esetleg tudtok olyan vásárokat, piacokat, bármit, ahol szoktatok látni cserepes növényeket kínáló kereskedőket, magánszemélyeket... örülnék, ha megírnátok.

Bármilyen javaslatot köszönettel veszek.



#növény #piac #dísznövények eladása #növényvásárok
2013. júl. 2. 10:28
 1/6 anonim válasza:

Nézz körül, hogy a környékeden hol vannak nagyobb piacok. Ha van a körzetetekben valamilyen hirdetős újság, ott is feladhatod hirdetésed.

Megérné elszállítani a növényeket más piacra?

2013. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sok van. Mind saját termesztés és eleve azért szaporítottam őket, hogy egy részüktől megváljak. (Őstermelő igazolvánnyal hivatalosan számlásan is értékesíthetem.)


Amúgy nem tudom mennyire érné meg a szállítgatása, de biztosan többet el tudnék új helyeken adni, mintha csak a saját településünkön hirdetem. Na meg annak se nagyon örülnék, ha idegenek járkálnának folyamatosan az udvarunkba. :)


Még soha nem piacoztam, vásárokra is csak vásárlóként és nézelődőként szoktam menni. Amolyan hobbi is nekem ez a dísznövény termesztés.


Arra is gondoltam, hogy talán forgalmas főutak melletti parkolókba kellene kiállnom velük, mint ahogyan mások a gyümölcsökkel és zöldségekkel teszik, de még utána kell nézzek, hogy ehhez milyen egyéb engedélyek kellenek. Gondolom az őstermelői igazolvány önmagában nem elégséges.

2013. júl. 2. 13:02
 3/6 anonim válasza:
télálló banán,papagájvirág van?
2013. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Leanderek és egyéb mediterrán dísznövények.

Elsősorban a leanderektől szeretnék majd megválni.

2013. júl. 3. 07:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kimennék a helyi piacra és tennék egy próbát.
2013. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írtam Neked privátban,mert érdekel egy s más:),de gondoltam kiírom az ide vonatkozó részt nyilvánosan,hátha Valakinek épp segít a jövőben.

Tehát az őstermelői ugyebár feljogosít arra,hogy értékesíts,tehát adott területen lévő áruláshoz más engedély nem kell,csak a tulajé (legyen az akár az önkormányzat,vagy a piactulaj),akinek meg kell fizetni a helypénzt és ennyi. Sok sikert!:)

2013. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!