Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dracena viragom levelei a...

Dracena viragom levelei a tetején, a csúcs levélzet elkezdett bebarnulni. Mi okozza a levelek barnulását, száradását? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ismerősöm szerint túl öntöytem, hát nem tudom, mert most sem öntözöm gyakrabban mint régen. Talán valami betegség lehet? Már 3 éves és szép nagy meg nagyon szeretem. Szeretném megmenteni.

2013. júl. 1. 19:53
 1/2 anonim válasza:
Talan huzatot kapott vagy tul szaraz a levego. De tul keves locsolas is okozhatta. Tedd huzattol vedett helyre es parasits. Es nezd a foldjet, lehet gyakrabban kell locsolni.
2013. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem tudom mi baja lehet neki. Lehet, hogy kevés neki a föld, illetve a tápanyag.


Nekem van egy 8 éves dracénám. Pár éve ugyanabban a virágföldben van elég nagy cserépben. Neki semmi baj a leveleivel. Csak az alsóknak a végei száradnak nagyon lassan, de az normális, idővel ledobja őket. Az enyém lépcsőfordulóban van ahol elég világos van, de sosem éri napfény és nem is igen huzatos max. egy nagyon kicsit ha mindenhol nyitva az ablak de attól nincs baja, évek óta ott van. 3-4 naponta öntök rá egy pohár vizet amikor kiszárad a földnek a teteje és gyönyörűen fejlődik.


Ha túlöntözted volna, a törzse kirohadt volna, összelehetne nyomni. Ha meg kevés vizet kap akkor meg szintén szárad a levele vége. Nem tudom milyen betegségek fordulhatnak elő a dracénáknál, nézz utána neten vagy ha virágosnál jársz kérdezd meg! Hátha ők tudnak rá mondani valamit.

2013. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!