Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rohad és férges a krumpli....

Rohad és férges a krumpli. Menthető? Hogyan?

Figyelt kérdés
Tavalyról maradt a földben a burgonya. Nagy örömmel tapasztaltam, hogy szépen megnőtt, kizöldült. Gondoltam ások ki újkrumplit. A krumpli, amit kiszedtem félig el volt folyósodva és különböző méretű és fajtájú ,,kukacok" voltak alatta. A gumókon pedig apró féreg lyukacskák. Jó lenne megmenteni legalább a még meg nem nőtt gumókat. Hallott már valaki ilyenről?

2013. jún. 8. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyobbak azok a cserebogár pajorjai lesznek... Nem tudom mi a megoldás talajszint alatt. Talán ültetés előtt kellett volna fertőtleníteni ami a spontán növés miatt eleve nem volt bekalkulálva. Nálam is kinőtt pár bokor, tő, de én őket arra használom, hogy a tavalyról maradt krumplibogarak azokat támadják mintsem a padlizsánt vagy a paradicsomot. Ott végzem ki őket.
2013. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Tavalyról maradt a földben a burgonya."


A kukacos rohadvány az a tavalyi gumó nem?

Az jogosan olyan, mert az erejét már kinyomta a szárba-levélbe.

Az újkrumpli az még kb pár centis ha van, és még nem nagyon volt ideje megkukacosodni.


Há nem? javítson ki valaki ha hülyeséget írtam.

2013. jún. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos az újkrumpli van megrohadva a földben :( . Állítólag az a baj, hogy ott van ahol tavaly és nem volt a két ,,vetés" között talajfertőtlenítés..
2013. jún. 13. 05:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!