Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudnék pisztácia magot...

Hol tudnék pisztácia magot vagy csemetét venni?

Figyelt kérdés
ja ennyi

2013. máj. 28. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, talán bioboltokban van. Neveléséről itt olvashatsz:

[link]

Növényt innen lehet rendelni:

[link]

2013. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A két nagy gond a pisztáciával: nem teljesen télálló mint pl a füge, illetve kétlaki. Ha azt szeretnéd, hogy a fád teremjen, akkor kell ugye egy fiú meg egy lány. Ha egy helyen vásárolod a kis fácskákat, akkor tuti, hogy mindkettő azonos nemű lesz, hiszen ugyanarról a fáról szaporították. Ha nem fontos, hogy teremjen, akkor már bármilyen jobb kertészetben lehet venni. Én egy ellenállóbb, girbe-gurba szárú fajtát tartok a kertemben, az kibírta a hidegeket takarással, de pisztáciám sosem lesz. Be sem tudna érni.
2013. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A teleltetés után ma így néz ki. 3x ennyi levele volt, a fele lehullott, egy része meg azóta jött. Én a Silvanusban vettem az ősszel.

[link]

2013. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A termés fontos lenne nem tudtam hogy kétlaki akkor 2 fa kell. Télen be kell a törzsét bugyolálni vagy hogy marad meg? Kösz a válaszokat
2013. máj. 29. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem valószínű, hogy beérik a termése. A jó meleg Szicíliában, ahol télen is +10 van, ott beérik, mivel nem kell kínlódnia a fagy okozta veszteségek pótlásával. Lehet, hogy nálunk is beérik a termés a virágzástól számítva 5 hónap alatt, de semmi garancia nincs rá, hogy áprilisban fog virágozni és nem júliusban. Érted?


Igazán fát onnét lenne érdemes hozni, mert mire először virágozni fog az 4-5 év, és ha kiderül, hogy mind az 5 hímivarú, az elég kellemetlen. Mert lehet, hogy az itt vásárolt kis fácskák mint egy termelőtől, importból vannak, hiába vetted az egyiket a neten a másikat a Sivanusban a harmadikat meg az Oázisban... Úgyhogy minimum Nápolyig kéne kocsikázni, bár van a neten olyan aki jó pénzért behoz neked 100 éves olajfát is.

2013. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pisztácia nálunk teljesen télálló! Nekem van éves fám, ami túl élt -25 fokot is.
2016. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!