Dieffenbachia legalsó levelének vége elkezdett sárgás-barna színt ölteni. Miért?
Nem száraz, nem törik a levél vége...
De azt sem hiszem, hogy túlöntözném. Ritkán adok neki, úgy tudom amíg csepp van a levelei végén, addig nem is kell öntözni.
Vagy egyszerre adok esetleg sokat, és az a baj?
Vagy túl meleg a helyiség neki??
Napfény közvetlenül nem éri, de nagyon világos helyen van. Télen nem volt baja, most látom ezt először rajta.
(Illetve ősszel volt egy olyan probléma, hogy hozott két virágkezdeményt, és egyik sem nyílt ki, hanem megbarnultak, mintha megpenészedett volna a közepük. De a levelek akkor is és azóta is szépek voltak.)
Mit tehetnék?
Hova tegyem, egyszerre mennyi vizet és milyen gyakran adjak neki?
1. Dzsungel aljnövényzetében él, nem szereti a direkt, erős napfényt, de a világos hely nem baj.
2. Nem kell, hogy csepp legyen a leveleken... Ha a cserép már legalább 20 cm átmérős, akkor heti 1x locsolás, amíg kifolyik a tálkába (de ha még pár óra múlva is áll a tálkában, azt le kell önteni, hogy ne rohadjon).
3. Mivel lefelé terjeszkedik a gyökérzete, ajánlott kifejezetten magasított fajta cserépben tartani (bár a simában is szépen él).
4. Ha elég párás a levegő, nem lehet túl meleg :)
5. Van egy betegség, ami kifejezetten a diffire jellemző: a levelek felületén barna foltok jelennek meg, amik nem szárazak, és elkezdenek kissé áttetszővé válni, majd terjedni, és megjelennek több levélen is. (Ha kizártad a többit, akkor ez a baj) Ez a hivatalos forrás szerint egy gyógyíthatatlan betegség. Ha több diffid van, akkor a beteget KI KELL dobni, mert fertőz. Más növényre nem terjed, így ha csak egy van, akkor nálunk az jelentett némi megoldást, hogy amikor kicsi a folt, levágtuk azt a részt, ha nagyon elterjedt, akkor az egész levelet. Ez visszaszorítja, de nem pusztítja el a fertőzést, meg kell nézni, mennyit javul utána. Ha csak pár apró folt van, és lassan fejlődik, akkor szerintem belefér, és amúgy szép. Valószínűleg a virágokkal is ez történt, bár nálunk az nem fordult elő...
Sok sikert!
A diffenbachia természetes,kivédhetetlen tulajdonsága a felkopaszodásf, főként a régi fajtáknak.Ha már kb fél méter felkopaszodott -bár nehéz döntés- a legalsó ép levéltől néhány ízzel lefelé el kell vágni,és kigyökereztetni vízben.Ez 1-2 hónap alatt be is következik,majd jó földbe elültetni.
A diffenbachia érzékeny a pangó vízre.Gyakran megtörténik,hogy nemes egyszerűséggel a növény kidől a cserépből,mert 1 ponton elrothad a szára.Ilyenkor se essünk pánikba! A kirothadt részt az egészséges részig vágjuk vissza éles eszközzel, majd a fenti módon (mintha szaporítanánk) gyökereztessük,majd ültessük.
A gyökereztetésen kívül a diffenbachia nem szereti a pangó vizet!
Kérdésedre a válasz:Nyugodtan adj neki bőven vizet, csak a tányérjából fél órán belül öntsd le a felesleget. Továbbá földjét 2 öntözés közt hagyd részben kiszáradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!