Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az alábbi vegyszereket használ...

Az alábbi vegyszereket használta már valaki? Mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Kérdésem lenne a következő szerekkel kapcsolatban. paradicsomot ültetek és a lehető legjobban szeretném biztosítani a BIO fejlődést. És nem tudom hogy ezek a szerek mennyire sorolhatók úgymond nem bio-nak.

Mivel direkt az a célom, hogy jó legyen a termőtalaj, ugyanakkor bio termések legyenek.


-Trifender

Vízzel kell elkeverni 1kgTrifender/100 liter víz arányban és permetezéssel szórják a talajra.

Egyáltalán lehet-e pár dkg-mos csomagolásban kapni? Mivel kis parcelláról van szó.


-Ridomil Gold MZ68 Wg

-Amistar

Kiültetés után használják ezeket. Bár azt nem sikerült megtudom, ezeket, hogyan juttatják a talajba.


itt főleg mezőgazdászok véleménye érdekelne, akik már biztosan használták ezeket, vagy hasonló szereket. Hasznos volt? Vagy tényleg csak vég szükség esetén használja az ember? Ha már ilyet használok akkor nem is bio a termék?



2013. ápr. 27. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok mezőgazdász, de nálunk még nem volt permetezve semmi és mégis megnő a paradicsom, és más is a kertben.

Ha vegyszert használsz, akkor már nem bio termesztés.


"az a célom, hogy jó legyen a termőtalaj"


Akkor használj trágyát.


Szerintem.

2013. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na jó, közben ezt is találtam:


TrifenderŸ WP


Termésnövelő mikrobiológiai készítmény, mely a talajból fertőző kórokozó gombák (Sclerotinia, Pythium, Fusarium, Phytophthora) közvetlen elpusztítása mellett a gyökérzet egészséges fejlődését segíti elő.


Biokontrol Hungária Nonprofit Kft. által biotermesztésben is engedélyezett termék.


A Ridomil kapható 0,25 kg-os kiszerelésben is:


[link]


Az Amistar is kapható 0,2 l-es kiszerelésben:


[link]

2013. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát, akkor még sem annyira káros, ha nem is pont a legjobb.

Igen trágyázni is fogok, legalább is egy kis komposzt, trágya paradicsom alá. De ez nem hinném, hogy a férgeket távol tartja.

2013. ápr. 27. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

A Trifender sem tartja távol. A Ridomil meg az Amistar meg főleg nem.


A Trifender nem szükséges, ha rendesen trágyázol. (Rendesen: legalább 5 kg/nm.)

Amúgy lehet 100 gr-os kiszerelésben kapni, de úgy is nagyon drága.


Amistart nyáron kell használni levélre permetezve, amikor meleg, csapadékos idő van. Ilyenkor támad a paradicsomvész, ami 2 nap alatt eltünteti az összes paradicsomodat, csak száraz kórók maradnak.

Nem bio, de csodaszer, erre érdemes költeni.

A Ridomil is erre való, csak nem ér ennyit.

2013. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszönöm a választ!:)

Végre a tapasztalatokat hallottam.

2013. ápr. 27. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!