Kezdőoldal » Otthon » Kert » Már kitakarhatom a fügefát és...

Már kitakarhatom a fügefát és kiültethetem a mikulásvirágot?

Figyelt kérdés
Lesz még vajon komolyabb fagy? Veteményezni szabadöldbe lehet már karalábét pl. ?
2013. ápr. 13. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A magról kelő növényeket el kell már ültetni.

A palánták kiültetésével még érdes várni .

Inkább várok egy hetet is,mint egy éjszaka alatt el fagyon .

2013. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Komolyabb fagy nem valószínű, mínusz 4-5 fokot pedig illik kibírni a mérsékelten fagytűrő zöldségeknek, még a sárgarépának is. Én március elsején ültettem, azóta már bújogatnak a retkek, a sóska, a saláta... Pedig emlékszünk, hogy pár hete még mínusz 10 is volt és fél méteres hó heteken át. Tök, bab, kukorica még várhat májusig.

A füge ha a takarás alatt nem fagyott meg a mínusz 10-ben, akkor takarás nélkül kibír mínusz 5-öt a rügyes állapotban. Mínusz 10-12-ig eleve kibírja úgy takarás nélkül, hogy annyira nem fagy vissza, hogy 3 évig ne teremjen.

2013. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!