Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medencét szeretnék venni és a...

Medencét szeretnék venni és a nyár elején az udvarra kirakni. Az a probléma hogy eddig minden nyáron a kerti vízcsapunkhoz jöttek a darazsak és ha a medencét kiraknánk, akkor ott is lennének. Van valamilyen megoldás hogy ne legyenek darazsak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs ... ha száraz a nyár, akkor megtalálják a medencét
2013. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudod elkerülni, hogy megjelenjenek a darazsak.

Ha a környéketeken élnek, akkor előbb utóbb megjelennek a vizek, nagyobb vizek körül is.

A forróság őket is megviseli.:)


- Kitehetsz a medencék környékére különböző csapdákat, de a medence fényesen csillogó, nagyobb víztükre mindig is csábítóbb/feltűnőbb és könnyebben elérhető lesz a számukra (is).


- Célszerű valamilyen hálós megoldással megakadályozni, hogy a darazsak a medencéhez jussanak. Valamilyen fátylas, hálós anyaggal egy a medencekörül épített állványzatra ráterítve a hálót.., mint ahogyan régen a baldachinos ágyakkal védekeztek a szúnyogok ellen. :)


Ennek megvalósíthatósága nyilván függ a medence méretétől és környezetétől..., és sajnos a pénztárcától is.


Olcsó(bb) megoldásnak tűnik valamilyen a kertészetekben is használt raschel háló. Egy vagy két rétegben hajtva, arra is jó, hogy a medencében tartózkodókat védje a tűző nap káros hatásától.

Én is ilyet szoktam kifeszíteni a medence fölé a gyerekek védelmében, de nekem csak a napvédelmet/árnyékolást kellett megoldanom.

Ilyen céllal már többet is készítettünk.

2013. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nem tudom de nálam ilyen probléma soha nem volt sőt fürdés után még aa szúnyogok sem csíptek engem egyáltalán.
2013. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én BioStop darázscsapdát készülök kitenni a kertünkbe, mert nagyon sok a darázs és féltem a gyerekeinket. Elvileg odavonz minden darazsat és legyet az illatával és elpusztulnak.

Tavaly nyáron mi is állítottunk fel medencét, és meglepő módon alig láttunk a környékén darazsat. De lehet, hogy a kerti tavunk szimpatikusabb volt nekik, annak sekély a partja és le tudnak rá szállni inni.

Egy dolog biztos: ne vigyetek élénksárga színű játékokat, matracot stb. a vízbe, az felkelti az érdeklődésüket (tapasztalat - a gyerkőcök egyik évben sárga pancsolót kaptak, hát alig használtuk a darazsak miatt...).

Másik tapasztalatom az, hogy ha a vizet nem süti a nap, nem jönnek oda. Próbáljátok meg valamivel árnyékolni a medencét, amikor fürdötök.

2013. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz a medencében semmilyen "játék" mert nem gyerekmedence lesz. :) Köszönöm a hasznos tanácsokat,akinek van még ötlete az nyugodtan írjon. :)
2013. ápr. 29. 05:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!