Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea átültethető téglalap...

Bicojoco kérdése:

Orchidea átültethető téglalap alaku balkon ládába?

Figyelt kérdés
szeretnék orhideáimnak balkon ládát észiteni pleksziböl mert a gyökereknek is kel a fény,lehetséges ez???lesz valami bajuk vagy csak joban fejlödnek???valaki tudja hogy kel szaporitani???

2013. ápr. 11. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
De minek akarod balkon ládába rakni? Igen kell a fény, mert azok is fotoszintetizálnak. Bár nem kötelező áttetsző cserép, de attól jobban fejlődik a növény. A szaporítás az nehéz ügy szerintem. Mert vhol olvadtam, hogy be lehet porozni, de vmi 9hónap mire lesz mag és az is nagyon apró...nem éri meg sztem. A másik eset amikor a virágszáron fejlődik, de sztem arra nem tudod 'kényszeríteni' a növényt. Nekem szerencsém volt, mert az első orchideámon lett kicsi...majd a napokban fogom leválasztani!
2013. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2db szép kétágas kifejlet növényem van s azért akkarom átültetni mert a jelenlegi edénye már kicsi lehet mert elég zsufolt a gyökérzete s szeben mutatnának egy ládában ami gondoltam 80cm hoszú 25cm széles s 25cm méj igy tudna mindkető szépen terjeszkedni s talán gyökéröl hoznának uj hajtást is.de ez nem biztos.
2013. ápr. 12. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem vegyél egy számmal nagyobb cserepet és inkább hanyagold a ládát, én ezt javaslom.
2013. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én meg azt mondtam volna, ha időben rátalálok a kérdésre, hogy ültesd ládába!(mert hát mért ne lehetne?? az orchidea nem igazán érzékeli, hogy téglatest vagy oszlop alakú dolog tartja egyben a gyökereit..) már csak azért, is mert kíváncsi vagyok, hogy mi lesz..bár szerintem ártani nem árt, és különösen nem is használ, kicsit különlegesebb a kinézetük! :)

mi lett velük?

2013. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!