Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlő (viasz)? Kell vele...

Szőlő (viasz)? Kell vele valamit csinálni, ha igen akkor mit és mikor?

Figyelt kérdés
Őszi ültetésű szőlőn még mindig rajta van a viasz. Van több szőlő tőkém, de azokkal nem volt gond mert vagy leolvadtak, vagy lepattantak a szőlőről és látszódtak a szemek. De ez ugyan úgy néz ki mint ahogy ősszel elültettem. Aki ért hozzá szívesen venném a tanácsát. Köszönöm.
2013. ápr. 9. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a szőlő vesszőt is fel kell csirkézni.Azt remélem tudod

mit jelent.A hajtások szépen kijönnek a viasz alól ,majd

a földből.A földet ne szedegesd le róla ,mert az tarja a nedvességet is .

2013. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sajnos nem tudom mit jelent a "csirkézni", még nem is hallottam. :) Megoszthatnád velem, ha te tudod. A földet már leszedtem róla, hiszen kiszokták takarni a szőlőt tavasszal.

2013. ápr. 9. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Csirkézés: csinálsz fölé egy "vakondtúrást", ami éppen elfedi az oltványt, és a szem majd néhány cm föld alól fog előtörni, miközben a viaszt is lelöki magáról.


Igen, ki kell takarni a szőlőt tavasszal, de az oltvány kicsit más, a csirkézéssel a kevés gyökérrel rendelkező növény párologtatását csökkentjük.

Gondolom, visszavágtad az oltványokat.

2013. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 3 as jól körbe irta mit csinálj.A föld alól csak fokozatosan jön elő a hajtás ,és szokik hozzá a napfényhez is .Ha kibontod ,könnyen leéghet.Amig a gyökérzet nem kapaszkodott meg,nem szív rendesen,addig fentről is sziv nedvességet a növény ,ezért kell a takarás .

A többi ültetéssel kapcsolatos teendőkről nem írnék,remélem jól oldottad meg azokat.Már úgy is mindegy

a földben van .

2013. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1es-4 es voltam
2013. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Ha még teljesen rajta van a visz akkor hogyan tud nedvességet szívni a földből? :) Amúgy az ültetéssel nincs problémám köszönöm, szép nagy kertem van 30 fával, szőlő, eper, málna, rengeteg bokor és veteményes. Mint írtam ilyen problémám még nem volt, ezért kérdeztem Köszönöm.

2013. ápr. 10. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:
A nedvességet nem a vessző szívja, hanem a gyökér nyomja. Ezért nyomja le a viaszt is.
2013. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!