Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. S! Sziklevelek elvesztése?

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Sziklevelek elvesztése?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni, ha valakivel történt hasonló, hogy mire számíthatok abban az esetben, ha a macskáim lerágták a poharakban hajtatott növénykéim első megjelent páros leveleit, és csak a szárat hagyták meg? Serlegloncot és egy paprikafélét hajtatok több hete pohárkákban, szépen fejlődtek, már megjelentek az első páros levelek rajtuk, de mire ma hazaértem, a többségük le volt pusztítva, pedig direkt egy magas polcon tartottam őket,mert már megjártam párszor a macsekokkal szobanövény témában.

Úgy tudom, a sziklevelek elpusztulása miatt már esélytelen, hogy valami legyen a növényekből, de ez esetben nem kiszáradás vagy betegség miatt hullottak le, és nagyon reménykedem, hogy még erőre kaphatnak! :(

A majdnem 10 centis szárak és a gyökérzet elvileg még sértetlen. Szerintetek van még esély, hogy rendbe jönnek? Még várok valamennyit, nem dobom ki őket.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. márc. 24. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Van még rá esély hogy kihajtson .
2013. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most csak tippelnék, vagyis nem tudom a választ. A sziklevelek között ha már megvan a normál levelek kezdeménye, akkor talán kiheveri a növény a sebeket és kihajt. Sajna a sziklevél nyele majdnem olyan vastag mint a növény szára, így kb olyan, mintha az embert mindkét combjánál amputálták volna, ha nincs levélkezdemény, akkor szerintem felülről elszárad, megfertőződik. A faszénpor esetleg fertőtleníti a csonkolt végeket.
2013. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem késő még újra elszórni a magokat és akkor tuti....
2013. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A macskáknak betennék füvet, hogy azt rágják. Persze a macsekok eleve nem kívánatosak majdan a konyhakertbe. Én idegbajt kapok amikor meglátom, hogy belekakkant a retek közé.
2013. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, sajnos nem maradt meg egy (szó szeint) falatnyi darab sem a növényeken a levélkékből,csak a száruk. A paprikát nem sajnálom annyira, mint a serlegloncot, azt is azért, mert elég nehezen, kb 5 hét alatt csírázott ki, és elfogyott a magom is belőle.

Cicafűvel próbálkoztam már, azt is nevelgettem, aztán amikor eléjük került, ahelyett hogy rágcsálták volna, kb fél nap alatt kikaparták, meg belepisiltek a cserépbe, alig van hely a lakásban, ahova tenni tudok növényt..

Most megint tettem a poharakra átlátszó zacskót, amiket korábban már leszedtem, mert túlnőtték a hajtások, talán a védett környezet segít nekik a regenerálódásban.

Meg van itthon guanós tápoldatom, adok azt is nekik, hátha...

Majd beszámolok róla, mi lett az eredmény!

2013. márc. 25. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!