Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha ősszel nem tuttam felásni...

Ha ősszel nem tuttam felásni a kert 1 részét akkor elég hogyha felkapálom? Mert elég laza amúgy is mert tavaly rotálva lett

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is csak géppel felkapálom most követlen ültetés előtt.

Évek óta így csinálom,és semmivel sem másabb,mint mikor

kis traktorral szántattam .Nálunk eléggé kötött a talaj,

várni is kell hogy szikkadjon .

2013. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem elég. A kpálás célja nem csak a gyomtalanítás, hanem a vízelevezető erek elvágása, azaz ha esika z eső, akkor fentmaradjon a talaj felszínén a víz minél tovább.

A csak kapált föld ennek értelmében, mindössze a tetején lett lazítva, vagyis forgatva.

Az ásás, szántás, rotálás célja az, hogy a phent, és a kiélt föld helyet cseréljen.

A tavaszi szántás/ásás is jó, ha már ősszel elmaradt, mindössze sietni kell vele, és kifogni. Ha túl vizesen ásol, akkor rögös lesz, kemény rögös, amit lehet, hogy a rota sem tud megdolgozni.

Ha meg szárazon... Nos addigra már kelni kellene a veteménynek ha arra vársz.

Szóval javaslom ess neki, és ás, nem késő még most sem :-)

Utánna rotáld meg, így valamelyest pótolod a tél erejét, (őszi szántás esetén a hantok télen szétfagynak, azaz maga a tél is megmunkálja a talajt).

2013. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!