Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik gyógynovénybol készíthe...

Melyik gyógynovénybol készíthetek pakolást az arcomra pattanások ellen?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 09:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem vásárolni nem szeretnék, de koszonom a linket, mindenképpen átolvasom!
2013. márc. 7. 11:05
 12/16 Lilla73 válasza:

Helló! Nekem ritkán jöttek ki a pattanások, de akkor egész eltorzult az arcom. A négy-öt napig tartó kamillakúra csodákat tett. Napi 2 bögrével ittam. A kénes szappan is nagyon jó hatású. És amíg el nem múlik a sok pattanás addig jó elhagyni az fűszeres ételeket, édességeket és a tejtermékeket. Belülről tud a legjobban tisztulni. Enélkül bármivel kenegetheted, nem sok sikerrel.

Soxerencsét!

2013. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Koszi!
2013. márc. 8. 15:20
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia, a pattanások (és a legtöbb bőrhiba) belső működési zavar miatt szoktak megjelenni. Sokszor összefügg a bélrendszer, emésztőrendszer állapotával.

A kamilla és más gyulladáscsökkentő teák külsőleg csak tüneti kezelést jelentenek (bár sokszor már az is megkönnyebbülés), de megszabadulni csak akkor fogsz tőlük, ha belül rendben vagy. Ezért működhetett az egyik válaszadónak a pár napos kamillatea ivókúra, mert az emésztőrendszer gyulladásait csökkenti.

Továbbá gyakran utal a hormonrendszer nem megfelelő működésére.

Én azt mondanám - a külsőleges arcpakolások mellett -, hogy:

1. Tisztítsd ki magad: sok zöldség, SOK VÍZ, semmi cukor, kenyér, tészta, semmi TEJ, kevés hús, sok jó baci (pl. savanyúkáposztalé naponta egy-két kupica kúraszerűen), gyulladáscsökkentő teák elfogyasztva (pl. kamilla) és más növények (pl. kurkuma kis fekete borssal), sok omega 3 (szintén gyulladáscsökkentő), sok D-vitamin (lehet, hogy labort is érdemes rá, hogy mennyi van a véredben, pótlás ennek megfelelően).

2. Hormontorna: Aviva, oktatónál betanulva, mert lényeges, hogy jól végezd a gyakorlatokat. Nem kerül sokba, viszont nagyon megéri :) (szerintem)

2013. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
pattanások ellen nekem nagyon bejött a friss élesztő+pici natúr joghurt. de tényleg nagyon kevés kell az utóbbiból, mert ahogy elkezded "elkeverni" az élesztőt, folyós lesz. habár szagra nem a legjobb, iszonyat hatékony.
2013. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
körömvirágból, levendulából
2013. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!