Kezdőoldal » Otthon » Kert » A boltokban miért tökéletesek...

A boltokban miért tökéletesek a szobanövények?

Figyelt kérdés
pedig direkt megnéztem nem kapnak annyira sok fényt, szobába is kapnak annyit. most az ilyen obi, oázis, stb kertészetekre vagy növénykereskedésekre gondolok. kellő párától? csak mert a fele tuti olyan ha hazaviszem 2 hónap és megdöglik
2013. febr. 25. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Mert szakértő gondoskodást kapnak. Tudják, hogy melyiknek növénynek mire van szüksége (hőmérséklet, páratartalom, tápoldat satöbbi). Nem ördöngősség, hazaviszed, elolvasod mire van szüksége, olyan környezetet biztosítasz neki. És nálad is szép lesz.
2013. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A boltokba kertészetekböl jönnek a növények, és azért szépek. A boltokban ugyan nem értenek hozzá, de egy-két hetet kibirnak, mielött tönkremennének. Ami nagyon rodna lesz, azt idönként kidobják.
2013. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az Oázis az neked nem kertészet?
2013. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hamarabb eladják, minthogy hiánytünetek, betegségek lépjenek fel.

A termesztőnél mindent megkap, ami kell neki (optimális táp, megvilágítás, hőmérséklet), a boltban annyit amennyit.



A boltoknak sem jön be minden.

Már a legtöbb nagy áruházban látni "ments meg" akciós, csúnya, elvirágzott, kopasz növényeket.

(még az oázisban is

2013. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 Írásod alapján fogalmad nincs kik dolgoznak az ilyen Obi, Oázis kertészetekben. És arról sincs fogalmad, hogy nem csak egy-két hetet vannak ott a növények, hanem több hónapot is akár.
2013. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az oázis is kertészet de inkább te maradj csöndben
2013. febr. 25. 19:23
 7/12 A kérdező kommentje:
bocs, azthittem a 2-3 válasz ugyanattól van.
2013. febr. 25. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Ezen én is gondolkoztam már, hogy hogyan élik túl, mikor sokszor teljesen száraz a földjük. Persze néha látni kókadt növényeket is, de attól elég hamar megszabadulnak. Pl. minden áruházban csak olyan orchideát látni, ami bimbózik/virágzik. Ha elvirágzott, szerintem egyszerűen kidobják, és nem várják meg, hogy újra kivirágozzon.
2013. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vajon a kertészetek miért adják egy növénynek 150 Ft-ért darabját az Obinak, és az Obi ugyanezt a növényt miért árulja 1200 Ft-ért? Mert a kertészet rá van kényszerítve: ha ő nem adja ennyiért, akkor az Obi keres más beszállítót, és még a kis pénz is jobb mint a semmilyen.

Az Obi pedig nagyon jól tudja, hogy 10 növényből 7-et ki fog dobni mert rárohad, és a maradék eladott 3-on kell behoznia mind a 10 növénynek az árát - adóval, fenntartási költségekkel és nyereséggel együtt.

2013. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és lehet valahol nagyker áron növényt venni?:D
2013. febr. 25. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!