Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni egy...

Hogyan kell gondozni egy vénusz légycsapóját?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt nő meg? Kell fogni neki legyeket, vagy megoldja ő maga. Mert ha nincs rovar a házban akkor mi van? Tényleg csak az esővíz vagy a desztillált/ioncserélt víz a jó neki?

2013. jan. 25. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hatásosabb ha megfogod a legyet, és te adod oda.

Esővizzel öntözd, vagy egy flakonban hagyd a csapvizet 1 hétig, hogy kipárologjon, de jobb az esővíz.

semmi baja nincs, ha nem kap legyet, fotozintetizál is. A régi levelei le fognak barnulni, ezeket kisollóval levághatod, de ott is hagyhatod, ha nem zavar. Nyáron tedd ki olyan helyre ami reggel-délelőtt napos, de délben ne érje tűző fény. h szerencséd van, akkor virágozni is fog.

Alapvetően pasivirág, csajoknál kidöglik. Nem is tudom miért :)

2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) de az utolsó előtti mondatot nem értem XD
2013. jan. 25. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az egészet nem értem. Pl. azt, hogy az oldott hidrogénkarbonátok a csapvízből hogy párolognak ki szilárd létükre a csapvízből. Szublimálnak?


Másrészt ha döglött legyet adsz neki, nem emészti meg, mert ha nem mozog a kaja, akkor az neki nem kaja, tehát visszanyílik a csapda egy kis idő múlva.


Nyáron pont a tűző nap kell neki, hogy nagy méretű csapdákat hozzon.


Magról 3 év alatt lesz belőle virágzóképes növény.


A virágszárat, ha rám hallgatsz, levágod, mert megpusztulhat a virágzástól.


És tényleg csak az esővíz/ioncserélt víz jó neki. Ha kíváncsi vagy, hogy hogyan állíts elő házilag ioncserélt vizet, akkor leírom neked.


Itt van az enyém:


[link]

2013. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyon szépek:)
2013. jan. 26. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha, akkor azért pusztult el nekem 3 év után, pedig nagyon szép amikor 15-20 centi magasra felnő a virágja.


Tőosztással egészen sok lett belőle, a legyeket félholtra is le lehet csapni, vagy kézzel megfogni.


A talajra viszont kényes, csak olyan tőzeg jó neki amilyenben vetted, obiban lehet kapni.

2013. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sphagnum tőzeg jó neki, bármelyik igényesebb virágboltban is lehet kapni Novobalt néven.
2013. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mutalisk válasza:

A kifejlett méretet kb 3 év alatt éri el a növény. Rovarokat nem szükséges fognod neki mivel teljesen jól elvan nélkülük is. A desztillált és az eső víz a legjobb aztán jön csak az ioncserélt. Azt hiszem az már nem jó mindegyiknek.

Sok napfényt igényel, ezért jó ha ablakba teszed vagy vmi világos helyre. Ha meg nincs rá lehetőség akkor érdemes egy fénycsövet beszerezni.


Nekem személyszerint a teleltetéssel volt gondom, mert a legelső vénuszomat nem teleltettem, ezért tavaszra elnyúlt majd el is pusztult.


Én ezen az oldalon kerestem rá hogy kell gondozni sztem elég sokmindent leír: [link]

2013. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
No, tegnap hoztam fel a pinyóból és tettem ki a vénuszt.
2013. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!