Kezdőoldal » Otthon » Kert » Takarmánykukoricát hogyan...

Takarmánykukoricát hogyan lehet eladni?

Figyelt kérdés
Van 1ha földem, ami csak viszi a pénzt, elég jó termőföld állítólag, arra gondoltam, termesztek rajta idén kukoricát, morzsoló meg ilyen dolgok adottak, tavaszi nyári őszi hobbinak elmenne, amúgy van róla fogalmam, régen sokat segítettem nagyapámnak, tőle örököltem. Azt nem tudom, mert totálisan városi vagyok, hogy ha megérett, learattam, lemorzsoltam, akkor mi az eladásának a menete? van cég ami felvásárolja, vagy inkább hirdessem meg faluban, hogy van eladó kukorim 5000/mázsa vagy ilyesmi? És hogy kell e ehhez valami vállalkozási forma?

2013. jan. 16. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Neten is meg hirdetheted... annyi pénzért lazán eladod mert átlag 7000-8000 mázsája és elvileg még fog kicsit feljebb menni az ára
2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aazért gondoltam énis, hogy olcsóbban adom mert eleve kevés is lesz, meg nem is ez lenne a fő megélhetésem, csak akarok valami falusi stresszmentes hobbit, a borászathoz viszont még fiatal vagyok:)
2013. jan. 16. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Cég csak mennyiséggel áll szóba. Eladogatod és kész, tájékozódva a reális árakról.
2013. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Őstermelőként tudsz számlát is adni, asszem évi 600.000Ft alatti bevételnél adómentes. Ha hivatalosan akarod csinálni, akkor beszélj a helyi falugazdásszal.

A kiváltás kb 2000 +kamarai tagság 5000/év.

Néhány számlatömb 1-2000Ft, és nagyjából ennyi a kiadás.


Ha kis ráfordítással akarod eladni, akkor express.hu oldalon ingyér hirdethetsz.


Ha van pár szabad hétvégéd tavasszal nyáron (ekkor drágább a takarmány), akkor kiviheted egy helyi piacra is, ott általábban drágábban eladhatod, de az már +ráfordítás...

ha olcsón adod elviszik háztól is, hirdetés után.

2013. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért egy hektár kukorica több,mint "tavaszi nyári őszi hobbinak elmenne".

Jó pár(tíz)ezer,mire letörheted.

-gondolom,most parlagon van,szántani kellene.

-a hantokkal is kezdeni kellene valamit,fogasolni,tárcsázni,vagy valami.

-pihent föld,trágyát nem számolom.

-vetőmag...nem a legjobb ötlet,hogy veszel pl.50kg takarmánykukoricát.

-totálisan városinak SOK azt kapával elvetni.

-gyomírtó---vagy min.2x megkapálni.

-ha az időjárás is úgy akarja(nem úgy,mint tavaly),lesz több utánfutónyi csöves kukoricád,azt tárolni kellene,1~2 hónapot száradjon,azután lehet morzsolni.


Ezek mind-mind viszik a pénzt,nem számoltam az oda~vissza utakat,és ha érésben a cigók értékesítik helyetted.


Nem érné meg jobban a szomszédos föld(ek)gazdáit megkeresni,és bérbeadni nekik?

2013. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Add ki bérbe nem éri meg 1 hektárral bajlódni nem termel annyi hasznot kukoricából.
2013. jan. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha viszi a pénzt, gondolom ezt a gyommentesítésére érted, mi? :-) Drága kaszáltatni vagy gyomirtózni, meg büntetést fizetni is... ?! Ismerős...


Nekünk is itt a morzsoló meg a daráló, de eszembe nem juta épp kukoricát termeszteni. Nyilván olyan állattartó családoknak kellene eladnod a közeledben, akinek nincs földje és úgy veszi a kukoricát.

Én mindig inkább olyan növény termesztésében gondolkodom, amit mi magunk is fel tudnánk használni. Ezzel meg csak az a bajom, ha nem őrizzük a területet, akkor ellopnának róla mindent... Talán még a krumpli, vagy valami nehezen összeszedhető valami lenne jó. Ahol jól terem a kukorica, az a krumplinak is jó föld.

Na mi még nem vágtunk bele semmibe, csak gyakran töröm rajta az agyam én is. Nem meggazdagodás céljából, hanem csakis így hobbiként, mint te... :-)

2013. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sok pénzt nem vinne el, a teljes örökségem, ez az 1ha föld, egy kis présházszerűséggel, + a faluban egy 2 szobás régi parasztház, itt lakott az öreg, meg erősen gondolkodom rajta, hogy a nyártól én is ott fogok. van 2 óriási nagy góré asszem ez a neve, amibe a kukoricát kell tartani, egy óriási nagy istálló amit sikerült kiadnom rezsi áron egy asztalosnak műhely gyanánt, + segít a házfelújításban, főleg pénzzel:) van egy Mtz 50 es traktor, meg ahhoz mindenféle kütyü hátra, de csak az ekét tudom ránézésre, de amúgy van minden ami kell. ezenkívül még van egy az 1 hektáros földtől teljesen különálló 2ha ami régen állítólag szántóföld volt, de mostanra akác erdő, állítólag abból is tudok majd keresni, + van egy 20 hektáros szántóföld, ami egyenlőre bukó, mert idióta apukám kiadta valami mezőgazdasági cégnek tavaly, 20 éves szerződéssel, utána érdeklődtem valami 10 milliós kártérítéssel bontható csak fel állítólag a szerződés, de erről mindenképpen beszélek majd egy ügyvéddel, de ez még a jövő zenéje, előbb megpróbálok megbirkózni ezzel az 1 hektárral, szerintem kezdetnek ez is bőven elég lesz egyedül...
2013. jan. 18. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, ha vannak gépek, úgy már neki lehet fogni.

Viszont ennyit letörni kézzel, az nem mellékfoglalkozás, arra ne sajnáld a pénzt, hogy fogadj egy kombájnt, az learatja. Vannak felvásárló cégek, 1 hektár termésével már foglalkoznak, a kombájn alól egyből lehet nekik vinni. Mondjuk, így kevesebbet kapsz, mint ha kivársz az eladással.

2013. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!