Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ajánlott a fenyőfát...

Mikor ajánlott a fenyőfát kiültetni?

Figyelt kérdés

Lebontottuk a karácsonyfát és kitettük cserepestől a kamrába ahol hideg van. Mikor ültessük ki? Tavasszal, vagy most is ki lehet?

Azt hallottam, hogy várjuk meg míg kitavaszodik és majd csak akkor ültessük ki a cserépből a szabadba. mennyire helytálló ez?


2013. jan. 8. 19:35
 1/6 anonim válasza:

Tavasszal vagy ősszel, mert télen száraz a talaj a fagyok miatt, nyáron pedig a frissen ültetett fát a nap kiszárítja.

Tehát tavasszal ajánlom inkább!

2013. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14%
Én általában déli 12-től 3-ig szoktam kiültetni a hintaágyra, még nem panaszkodott hogy fázott volna. Igaz pont rásüt az ágyra a nap.
2013. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha karácsonytól mostanáig bent volt a fa a fűtött lakásban, akkor nem a legjobbak a megmaradási esélyei...

Egyébként ha már 1-2 napot eltöltött a kamrában (kell az átmenet), akár most is kiültetheted, ha nincs átfagyva a talaj, és tudsz ásni. Lényegében csak ettől függ. Hogy mennyire nedves a talaj vagy mennyire nem, télen nem számít annyira, mert ilyenkor nyugalmi állapotban vannak, nem is párologtatnak annyit, mint tavasszal vagy nyáron. Ettől függetlenül a téli hónapokban fagymentes időszakban nem árt kicsit meglocsolni, ha nem volt csapadék.

2013. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi tavaly miután lebontottuk, kb. 1 hétig tároltuk még a garázsban, aztán mivel nem volt olyan rossz idő kiültettük, Sokáig úgy nézett ki nem marad meg leszáradtak az alsó ágai de aztán egyszer csak hajtásokat hozott.
2013. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már nem fér el úgy és alakul a jobb idő nyugodtan kiültetheted. Mi egyszer csináltunk ilyen január közepén amikor nem volt olyan gáz idő, hát erre jött egy nagy fagy és szépen odavágott neki, télen tüzelőnek jó volt :( Mi tavaly megint vettünk ilyet akkor olyan március elején kiültettük, és még semmibaja nem lett. Szépen növekszik már lettek rajta új hajtások. Jól alakul.
2013. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor ültesd ki, ha nincs nagy fagy.
2013. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!