Kezdőoldal » Otthon » Kert » 100 hektáros szőlőültetmény...

100 hektáros szőlőültetmény soknak, kevésnek, közepesnek számít eggy gazdának?

Figyelt kérdés
hülyék kíméljenek

#jcg #hrd
2012. dec. 22. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2012. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
írtok
2012. dec. 22. 18:37
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért tettem be a linket! De a legáltalánosabb amivel tisztán lehet tartani a tárcsa, oldalazó.


Több példát nem írok mivel nem vagyok jártas a szőlészetben nagyon sehogy mivel elhanyagolható ami van, ekkora méretben meg pláne.

2012. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem volt fél hold szőlőm = 650 tőke, magasművelésű még a rendszerváltás előtt. A Tsz gépekkel elvégezte a sorok közötti gazirtást, a permetezést.


Enyém volt a tőkék közötti gazirtás, a tavaszi metszés, a hajtások kötözése a kordonra, és a szüret. Éppen elég volt, minden szombat-vasárnap ráment (hétköznap munkahely), és amikor az időjárás úgy hozta, semmi nem lett belőle. Csak a meló és a gépi munka költsége. Pedig az csak fél hold volt.


Ismertem egy őstermelőt.

650 birkája volt, annak a legeltetésére volt neki 100 hektár rét-legelő. Ezen ugymond terelgetéssel egész nyáron tudta etetni a 650 birkát, ha egyik helyen elfogyott a legelni való, mentek a másikra.

Télire a száraz-szénát megadta a terület.


Szóval szerintem agyament ötlet 100 hektárt szőlővel beültetni, nincs ember, aki győzné megművelni. És gondolj arra is, mit kezdel a rengeteg szőlővel??

2012. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
de nem en akarok xbeultetni 100 hektart hanem egy gazdag ember jah es a birkakbol tudom hogy joa haszon mert van harminc datab nekem is engen az erdekelt hogy mi a velemenyetek errol az egeszrol
2012. dec. 22. 21:21
 16/22 kalmj ***** válasza:
Létezik 100 hektáros szőlőbirtok.
2012. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 doboszoli ***** válasza:
86%

Száz hektár szőlő nagyon komoly birtoknak számít.

Egy hektár 100X100 méter...

Ha mondjuk a telepítésen, támberendezés építésen túl vagy, akkor ildomos hozzá minimum 3db(inkább 5, mert ugye ami elromolhat..) 80-100 lőerős traktor, mélylazításra egy nagyobb, már a kombájn is meggondolandó, nem a kihasználhatóság, hanem az időbeni betakarítás végett, hiszen a 100 ha, feltehetően nem egy időben érő szőlő.

Bár a bérelt kombájn is jó megoldás lehet, lehetőség kérdése.

Munkagépek:

-ekék

-tárcsák

-kultivátor

-talajmaró

-permetező(k)

-szállító/szüretelő konténer


-porozó

2012. dec. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Ahogyan már előttem is írták, 100 hektár óriási terület szőlőnek. Mondjuk nem írtad, hogy milyen típusú szőlő és milyen végső felhasználásra, de ettől függetlenül sok. Ahhoz, hogy 100 hektár szőlő precízen, jól, valamint GAZDASÁGOSAN legyen művelve, ahhoz rengeteg szerencse kell (időjárás), plusz nagyon nagy élőmunka-igény. A szőlő a legbajosabb növény. Folyamatos metszés, permetezés, kártevő-írtás, gazírtás, csonkázás, stb...


Csak nagyon komoly csapattal és nagyon sok pénzzel ajánlott ebbe belekezdeni. Nem is beszélve a szaktudásról.


De aki meg tud művelni önerőből 100 hektár szőlőt, arra azt mondom, hogy vérprofi és keressen meg:)

2012. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mint minden növénynél, a szőlőnél is igaz, hogy minél nagyobb a terület, annál gazdaságosabban lehet művelni.

Csak olyan példát említek, hogy ha van pár hektárom, és veszek egy traktort felszereléssel meg alkalmazok hozzá egy embert, akkor az vagy nem dolgozik az ideje egy részében, vagy nem végez időben. Egy nagy gazdaságnál be lehet lőni, hogy most 3 trakeszt veszek, vagy 4-et, melyik az ideális.

100 hektárnál már érdemes rázógépet venni, 10 hektárnál nem feltétlen.

2012. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 kalmj ***** válasza:

"100 hektárnál már érdemes rázógépet venni, 10 hektárnál nem feltétlen."


A szőlő, nem diófa http://www.youtube.com/watch?v=kTUITEyBUdc

2012. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!