Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet megfelelő kerti...

Hogyan lehet megfelelő kerti medencét építeni amatőröknek?

Figyelt kérdés
Hogy ne kelljen súlyos pénzeket kifizetni érte a kivitelezőknek.
2012. dec. 8. 12:08
1 2
 1/11 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ilyen tanácsokat találsz a neten bőven, de ha megnézed őket, azért ha betartod a leírtakat, nem tudsz sokat spórólni! A földet ki lehet ásni persze de ez a legkevesebb, mert azt rendszerint el is kell tüntetni, a szigeteléseket, betonozást és a burkolást viszont jobb ha olyan szaki végzi, akin számon is lehet kérni, magyarul referencia munkát kellene kérni és akkor remélhetőleg sokkal ólcsóbb lesz, mint a asaját hibákat kijavítani!
2012. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A földnek lenne bőven helye a kertben, mondjuk az eredeti medence betemetésekor, ami nem túl tetszetős, ki is áll a földből a széle legalább fél métert, és nem is a legjobb helyre épült az előző háztulaj által. Leginkább a betonozáshoz felhasználandó anyagmennyiség miatt aggódom, plusz a melléképület (aminek helyén lenne az új medence) bontásából eredő elszállítási költség is hozzáadódna.
2012. dec. 8. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy az "olcsó" házi megoldások, kb így működnek:

[link]


Azért elég sok szabálya van a dolognak, nem ok nélkül épül rá egy egész szakma. Plusz egy jó kivitelezőnek vannak referenciái, és minőségi munkát végez. Meg ahogy előttem elmondták, ha a megfelelő minőségben akarod akkor nem lesz amúgy sem különösebben olcsó, és később a hibák javítására is rámegy nem kevés pénzed.

2012. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét szomszédnak van klasszikus földbe süllyesztett beton medencéje, amely a 70-es években készült jó sok betonból. És üresen áll. Inkább felfújható vagy fémvázas gumi medencét használnak. Nekem is ilyen van. Nyáron a napsütéstől 28-32 fokos víz van benne. A szomszédok mondták, hogy a beton medencében 20-22 foknál nem melegszik fel jobban a víz. Ezért nem használják. Persze lehet fűteni, szigetelni a földbe ásott medencét de ez mind plusz költség.
2012. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Érdekes szomszédok lehetnek. A 30-32 fokos víz hőségben olyan, mint télen a -5 fokos szoba. :) Sajnos a mi másfél méter mély medencénk vize is napok alatt eléri a 30-at hőhullám idején.
2012. dec. 8. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:

14:22


Évekig medencékkel foglalkoztam.


Elképesztő volt a link számomra.

Emberek időt , energiát és pénzt nem kímélve építenek egy minden logikát és alapvető ismereteket nélkülöző kreálmányt, ami semmire sem jó, mert egyedül a vizet és az időjárást nem bírja!!

(De legalább megörökítették az utókornak, hogy hogyan nem szabad...)


Sok embernek, még a kis felfújható gyerekmedencével is meggyűlik a bajuk, mert mire pár nap alatt felmelegszik benne a víz, addigra pont be is algásodik.

2012. dec. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

20:25


Teljesen úgy van, ahogyan leírta.

A földbe süllyesztett hőszigetelés nélküli medencében csak délutánra lesz huszonfokos a víz, ha nincsen árnyékban.

Éjjel meg visszahűl természetesen.

Ennél melegebb vízre, csak huzamos hőség esetén számíthatunk.


A környékünkön is van néhány ilyen használaton kívüli medence...

2012. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem az a gyanúm, hogy a házunk építője sem szakemebrek segítségével építette a medencét, ahhoz túl igénytelen. Bár évtizedek után is elég jól bírja a strapát. Sajnos nem mindenki engedheti meg magának, hogy szakembereket alkalmazzon, ahhoz elérhetőeknek kéne lenni az áraknak magyar viszonylatban. A rendszeres strandlátogatás meg túl drága annak, aki nem vízparton lakik, hanem városban. Szóval örök dilemma, mindenhol csapda.
2012. dec. 9. 11:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a komolyabb medencék sosem voltak "elérhetőek" átlagemberek számára, mivel ez egy olyan dolog ami szaktudást igényel, és elég sok költségbeli vonzata van (szigetelés, gépészet).


Plusz építés előtt érdemes utánajárni a hatósági dolgoknak is, mert bizonyos méreteknél már bejelentésköteles a dolog. Plusz helyileg lehetnek kisebb nagyobb korlátozások is.Szerintem a komolyabb medencék sosem voltak "elérhetőek" átlagemberek számára, mivel ez egy olyan dolog ami szaktudást igényel, és elég sok költségbeli vonzata van (szigetelés, gépészet).


Plusz építés előtt érdemes utánajárni a hatósági dolgoknak is, mert bizonyos méreteknél már bejelentésköteles a dolog. Plusz helyileg lehetnek kisebb nagyobb korlátozások is.


Szerintem egy medenceépítésnek akkor érheti meg saját kezűleg nekiállni, ha megvan mögötte a szükséges szakmai tudás, nem árt ha az a vasbeton szerkezet statikailag le van méretezve, az sem árt ha vízzáró...elég jó ellenpélda amit linkeltem a maga "beletettünk vasat hogy tartós legyen" hozzáállással.


Esetleg itt nézelődj, lehetnek házi megoldások is, de szerintem azokból sem feltétlenül lesz "olcsó" megoldás ha normális minőséget akartok.

[link]

2012. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 titak ***** válasza:
Olcsó de mégis jó megoldást nem fogsz találni. Ha egy kicsit spórolni akarsz rajta akkor esetleg a drágább sz@r és a mégdrágább kevésbé sz@r között tudsz válogatni. Egy jó medence fentartása magasabb mint egy átlagos csakádi ház rezsije.
2012. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!