Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megélnek a kaktuszok ilyen...

Megélnek a kaktuszok ilyen éghajlaton? Jól érzik magukat?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy Finnországba fogok költözni. Viszont van egy csomó kaktuszom, amik nagyon kedvesek nekem és nem szívesen válnék meg tőlük. Azt szeretném tudni, mennyire tudnak ott fejlődni. Vagy csak sínylődnének? Mert ha ez a helyzet akkor gazdát kell keresnem nekik. (Helsinki környékére mennék.)

2012. nov. 17. 18:55
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kaktuszok természetes vegetációi az Északi széleség 50°-os övére esik,emiatt kiültetni nem érdemes,mert szinte biztos,hogy megfagynak!Lakásban viszont ott is tarthatod a kaktuszaidat!

2012. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pietrosol ***** válasza:
Bocs!...vegetációinak határa..
2012. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem is terveztem volna a kiültetést. Csak a nyári időszakban tenném ki őket a szabadba.
2012. nov. 18. 16:52
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én is kaktuszozom, és olvastam egy cikket valahol, hogy azt hiszem Norvégiában hogy tartják a kaktuszokat. Elég érdekes dolgokat írtak, elég nagy beruházás költséget használtak hozzá.

Szerintem a lakásban csak sanyargatnád őket, lehet jobban jársz, ha rábízod itthon valakire!

2012. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!