Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan neveljek banán pálmát?...

Hogyan neveljek banán pálmát? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam egy kis banán pálmát. Azóta már volt két új hajtása. Át ültettem, kapott fekete földet, nagyobb cserepet. A két kis hajtást levágtam, két külön cserébe raktam. Szóval most van 3 banán pálmám, túlélték a beavatkozást :) . Szépen jönnek az új levelek, de aztán valamiért mintha leállna a fejlődés (elfonnyad, elszárad a levél) ez mitől van? Érzik az évszak változást, vagy esetleg kellene valami tápoldat?

Mondhatnátok néhány praktikát, tapasztalatot a neveléssel kapcsolatban.


2012. okt. 24. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 titak ***** válasza:
Banán pálma akkor hozz új hajtást. ha már a "vesztét" érzi. Valami nem stimmel a nevelésével :(
2012. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy cserép, 45 cm-es.


A földje: 50% biohumusz, 50% Rhododendron föld, a tetejébe bemasszírozni egy kis denevérguánót.


Beültetés: Ne túl mélyre, a rizóma alsó 2-3 cm-je legyen földbe.


Műtrágya: Áprilisban kinyomsz neki egy kis Rhododendronnak való Osmocote-ot, 6 hónaposat, NPK 9-14-19.


Itt az én banánom (ami nem pálma) a videó végén, 1 év alatt lett ekkora, tavaly szeptemberben 8 cm-es cserépben kaptam. Ha jól csinálod, nyáron heti 1 levelet kinevel.


[link]

2012. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

helike13

Nagyon szép egészséges levelei vannak a banánodnak.

Igen azt én is néztem, hogy nyáron kb hetente 1 levelet hoz az enyém is. De úgy szeptember óta belassult a folyamat, és elég csúnyák a levelei. Ez már a hidegnek köszönhető? Nem vagyok benne biztos, hogy most banán vagy banán pálma, mert kaptam. Van jelentősebb különbség a kettő között?

Előre is köszi

2012. okt. 26. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Van különbség, amíg banán létezik, banánpálma nem. Van a banánfélék családja (Musaceae) és a pálmafélék családja (Arecaceae). A banán a banánfélék családjába tartozik. Ha nyáron hozza szépen az új leveleket, akkor tartási gond nincs, szerintem a kétfoltos takácsatka károsítja a növényedet, azért szenved. Húzz végig egy tiszta zsepit a levélfonákon, és ha őröltfahéj-szerű cucc van a zsepin, akkor permetezned kell atka ellen.
2012. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!