Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az akácfa tényleg károsítja,...

Az akácfa tényleg károsítja, kitöri, életlenné teszi a láncfűrész fogait?

Figyelt kérdés
kb 30 cm átmérőjű akácfákat vágnék láncfűrésszel, de még régebben azt hallottam, hogy akácot nem szabad láncfűrésszel vágni. Miért?

2012. okt. 24. 12:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Na ebben a témában legyen okos valaki...
2012. okt. 24. 12:13
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Én nem vagyok okos, de láttam már láncfűrész, és azt kell mondanom, hogy ez NEM igaz. A keményfák, (akác, bükk, tölgy, stb) a puhafával összehasonlítva, tényleg jobban "eszi" a lánc fogait. De az hogy károsítja, és kitöri, az nevetséges. Persze ez egy megfelelően jó teljesítményű géptől, és a lánc élességétől is függ. Jah, meg a gépkezelőtől is, mert ha nyomja neki ész nélkül akkor tényleg megéghet a lánc.

100% os biztonsággal mondom, hogy nyugodtan nekiállhatsz a fűrészekésnek.

2012. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. okt. 24. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Bakker! Ezt az okosságot! Fakitermeléssel foglalkozom, gondolod az akácot lábon hagyhatjuk? Nálunk ez a tömegfa! Éles, megfelelően feszes lánc kell, nem fog megégni, hisz ott van az olajkenése! Ha életlen a lánc, akkor igen, nem csak a lánc, de a vezető is odalesz!
2012. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

90 %-ban nem igaz én is több éve csak akáccal tüzelek és csak láncfűrésszel vágom, amúgy is az egyik legáltalánosabb tüzifa amit általában nem mással mint láncfűrésszel dolgoz fel.Az is hülye aki ezt felvetette!

De! Picinke igazság van benne ugyanis a több éves, csontszáraz akác(ami állagra tényleg a csontra emlékeztet) borzasztóan kinyír minden fűrészt.A láncfűrész fogait gömbölyűre koptatja és elégeti!Kínszenvedés elvágni az ilyen akácot.

2012. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban van benne egy "pici" igazság.

Anyósom vállalta,hogy kitakarít egy fölszámolt szőlőst-a benne lévő anyagért.

Akáckarók(is)voltak benne,ezeket a múlt héten vágta a szalagfűrészes,én voltam a segítsége.

Na ő mondta,hogy az ilyen,több évtizedes akác után 2x is át kell menni élezéskor a lapon,nem is mindenki szereti elvállalni az ilyet. Láncfűrészt is gyilkolja rendesen!


Ha azok az akácfák "lábon száradtak",és jó sok van belőlük--lehet,hogy be kell ruháznod egy új láncra majd.

2012. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csontszáraz szilfa még keményebb.
2014. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!