Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti adtok neveket a növényeitek...

Ti adtok neveket a növényeiteknek?

Figyelt kérdés
A cserepes és kerti virágokra, fákra gondolok.
2012. okt. 19. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem, már van nekik rendes botanikai nevük.
2012. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem, sose jutott ilyen eszembe.


A kaktuszt kaktusznak hívom, fikuszt meg fikusznak...

2012. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Én azt tapasztaltam hogy a nők elneveznek mindent. Szerintem ez a rosszabb térérzékélésükhöz vezethető vissza (ezért van pl, hogy egy nőt leteszel az erdőben és sose talál ki). Lehet ha nem nevezné el az autóját meg sem találná a parkolóban.

Gondolom ez nyújt nekik biztonságot, hogy mindennek adnak nevet, a névadás segit nekik összekapcsolni hol is található az adott tárgy a térben.

Még nem láttam nőt aki a fikuszát ne nevezte volna el. Ráadásul ez mindig férfinév, ez is megérne egy szöszenetet:-)

2012. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

@ red4me:


"Én azt tapasztaltam hogy a nők elneveznek mindent. Szerintem ez a rosszabb térérzékélésükhöz vezethető vissza (ezért van pl, hogy egy nőt leteszel az erdőben és sose talál ki). Lehet ha nem nevezné el az autóját meg sem találná a parkolóban."


Én nö vagyok, még egyetlen tárgyat vagy növényt sem neveztem el sehogy.

Ha kitennél egy erdöben, akkor garantáltan kitalálnék, mert már többször elöfordult, hogy teljesen ismeretlen helyen is odataláltam, ahová akartam.

Gondolom ez nyújt nekik biztonságot, hogy mindennek adnak nevet, a névadás segit nekik összekapcsolni hol is található az adott tárgy a térben.

Az autómat meg eleve tudom, hol állítottam le, de ha netán nem jutna eszembe - megha elkßepzelhetetlen is számomra -, akkor is a rendszámot nézném.


"Még nem láttam nőt aki a fikuszát ne nevezte volna el. Ráadásul ez mindig férfinév, ez is megérne egy szöszenetet:-)"


NEkem 4 különféle fikuszom is van, de mindnek csak a latin - tudományos - neve az, amit használok.


Nem ártana, ha visszavennéd magad, mert igy csak kiröhögteted magad.

2012. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi? Sokal nagyobb osztásra számitottam, ráadásul több oldalról, úgy látszik öregszem.


Most megpróbálak magam elé képzelni, mész otthon a 4 fikusz között és mondogatod nekik hogy ficus elastica, ficus carica meg ilyenek? Ennél még a férfi keresztnevek is megnyugtatóbbak.

2012. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Minek mondogatnám a nevüket? Te a növényeiddel társalogni szoktál? Mert én nem, ha beszélgetni akarok, akkor megkeresek valakit, akivel érdemes.


Mellesleg mivel még több száz másik növényem is van, elég kontraproduktiv lenne öket naponta végigszólitgatni, böven elég, ha a megszokott módon - öntözés, tápoldatozás, stb - gondozom öket.

2012. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, te irtad hogy 4 fikuszod van és a latin nevüket használod.
2012. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom, te irtad hogy 4 fikuszod van és a latin nevüket használod."


Látom, komoly problémáid vannak: a nevüket AKKOR használom, ha valamiért beszélek RÓLUK és nem NEKIK.

2012. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom kisebb vita alakult ki a témából kifolyólag. :)

Azért vetettem fel a kérdést, mert én nagyon szeretem a növényeket. Sok növényem van, nagy szeretettel gondozom őket. Én a ragaszkodás jeléül gondoltam, hogy elnevezem őket. Nagyon hozzám nőttek, van már 8-10 vagy még több éves növényeim és nagyon sajnálnám ha bajuk esne. Mindig is úgy hittem, hogy a növényeknek ugyan úgy vannak érzéseik, csak nem tudnak beszélni, helyhez kötöttek stb, kiszolgáltatottak.

Na azt nem úgy gondoltam, hogy ha róluk beszélek becenevükön említem őket, mert nem tudnák kiről miről volna szó... Én bevallom volt már, hogy a virágnak beszéltem, a macskámnak is meg a kutyámnak is szoktam, de nem azért mert elment az eszem.

Olvastam egy cikket, már korábban is hallottam róla, de most rákerestem:

[link]

Arról szól, hogy hazugság vizsgálóra kötöttek növényeket, ami kimutatta, hogy valóban vannak érzéseik.

Mit gondoltok erről?

2012. okt. 19. 22:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt a kérdést tenném fel a cikk irójának hogyan kell rákötni egy növényt a hazugságvizsgálóra.
2012. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!