Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezeken a kókuszpálmákon is...

Ezeken a kókuszpálmákon is lesz termés?

Figyelt kérdés
A penny-ben lehet most venni 2000Ft-ért, kb 2méter magasak most. Ha megnőnek nagyra akkor lesz termésük? Néztem hátha lehet máshonnan is venni, de azok tízszer ennyibe kerülnek, ezért gondolom hogy ez valami "utánzat" féle lehet. Azt már olvastam, hogy visszavágni nem lehet, tehát ha kinövi a szobát akkor mennie kell..erre tényleg nincsen semmi megoldás?

2012. okt. 12. 18:57
1 2
 1/11 anonim válasza:

erre én is kíváncsi lennék.

mi tavaly vagy tavaly előtt vettünk 500 ft-ért banánfát, de azóta semmit sem nőtt, bármit csináltunk

2012. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen ettől félek én is..mondjuk az nem lenne nagy baj, ha nem nőne 30méteresre, de kíváncsi lennék azért.
2012. okt. 12. 20:28
 3/11 anonim válasza:
szerintem egy próbát megért :) vedd meg. :)
2012. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
jah és előző voltam:)
2012. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezeket én is nézegettem de ilyen éghajlatba ezek a fák meghalnak mert nem bírják a hideget. Ha csak nem külföldre akarod vinni oda ahol azért nincs hideg:) Én egyszer szereztem egy narancsfát a házban tartottam ott ahol a kazán volt hatalmas cserépbe 3 ember kellett aki ezt bevigye. Aztán amikor jött a jó idő kivittük. Persze 2 év után lett rajta valami de az a valami egy éretlen zöldes sárga gombóc volt, utána már nem volt képes a termésre. A kókusznál is hasonló lehet hogy maximum legjobb esetben is csak egy félkész termést kapsz.
2012. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Arra gondoltam, hogy ha megveszem, nem is viszem ki a szabadba nyáron se, az ablak mellett lesz, tehát majd kinyitom neki az ablakot, de nem kockáztatom meg, hogy egy esőnél "megfázzon". Nem várom el tőle hogy legyen rajta 20 kókusz, csak azért mégsem mindennapi egy kókuszpálma :) Attól félek, hogy kinövi a szobát, ami várható mivel 30méterre is megnőhetnek... :( aztán akkor meg hova rakom szegénykét..jó nyilván nem 2 hét mire megnő akkorára, hanem több év..de nem hiszem hogy pár év múlva egy 30méteres belmagasságú házba fogok költözni..márpedig ha ígylenne, tuti tele lenne kókuszpálmával :D
2012. okt. 12. 21:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval igazából nem is a termés hiányával van a probléma, hanem, hogy mi lesz,ha megnő nagyra..
2012. okt. 12. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő körülmények között növekedik kb 6 éves korában virágzik először és hozza első termését.

Én is most akarok venni, még nem tudom hol.

2012. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én most a pennyben 1599-ért láttam 2000-ről van leakciózva.
2012. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
és ez kb 1.5 m
2012. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!